کد خبر : 6957

جعفری بروجنی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

نماینده مردم بروجن در مجلس با اشاره به آغاز زمان بررسی لایحه بودجه گفت: خط مشی تعیین شده توسط مقام معظم رهبری در آذر ماه ۱۳۹۷ می‌تواند به عنوان راهبرد اصلی دولت در حوزه بودجه‌ریزی تعیین شود.

 امیرقلی جعفری بروجنی در نشست علنی امروز (چهار‌شنبه 10 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: با توجه به اینکه لایحه بودجه 1400 در آستانه بررسی کامل در کمیسیون تلفیق است، باید به چند نکته در این خصوص توجه کرد.

نماینده مردم بروجن در مجلس ادامه داد: خط مشی تعیین شده توسط مقام معظم رهبری در آذر ماه 1397 می‌تواند به عنوان راهبرد اصلی وظیفه دولت در حوزه بودجه‌ریزی را تعیین کرد لذا توصیه می‌شود در هزینه‌های عمومی صرفه‌جویی شده و اصلاح نظام درآمدی دولت ، افزایش سهم صندوق توسعه ملی کشور ، کم کردن مابه‌التفاوت درآمدها و هزینه‌ها و کم کردن میزان وابستگی بودجه به نفت در بودجه لحاظ شود، همچنین باید در این بودجه به محرومین و مستضعفین توجه ویژه کرد.

وی در تذکری خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: چرا مطالبه مقام معظم رهبری در مورد شبکه ملی اطلاعات شکل نگرفته است، همچنین در شرایط سخت کرونایی و مشکل آموزش دانش آموزان نقاط کور کشور علی‌الخصوص در استان چهارمحال و بختیاری اقدام خاصی صورت نگرفته لذا باید این مشکلات رفع شده و 6 سایت  4G در این استان لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکری خطاب به وزیر علوم و تحقیقات گفت: آمایش وزارت علوم نباید باعث جمع کردن مراکز دانشگاهی از مناطق محروم شود که برای نظام اسلامی افتخاری در جهت برقراری عدالت آموزشی بود.

نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم در تذکر دیگری خطاب به وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد: لازم است وضعیت مربیان پیش دبستانی تعیین تکلیف شده و طبقه بندی شغلی معلمان انجام شود، چرا که حدود 300 هزار معلم بالای 30 سال داریم که وضعیت آنها نامشخص است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی