کد خبر : 6786

نظری خانقاه در نطق میان دستور خطاب به رئیس جمهور:

نماینده مردم خلخال در مجلس گفت: مجلس در راس امور است و کارش نظارت بر وزراست، از این رو لازم است آقای رئیس جمهور بار دیگر با جدیت قانون اساسی مرور کند.

سید غنی نظری خانقاه در جلسه علنی امروز (  سه شنبه، 2 دی ماه (در نطق میان دستور خود با گرامیداشت یاد شهدا و امام شهدا و آرزوی توفیق و سلامتی برای رهبری و مردم ایران،گفت: نسبت های ناروا داده شده توسط عنصر فریب خورده و ساده لوح به مقام عظمای ولایت را محکوم می کنیم و نمی گذاریم جای جلاد و شهید عوض شود.وکلای ملت بزرگ ایران اینجانب به نمایندگی از مردمی غیور با فرهنگ در  اینجا با شما سخن می گویم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس، فرهنگ بالای انسانی و بینش مثال زدنی را از بارزترین مشخصات مردم این منطقه بر شمرد و بیان کرد: به گواه تاریخ، تولید اندیشه آزادی خواهی از شاخص های مهمی است که در این منطقه صورت گرفته است.

وی با اشاره به تشکیل دومین مدرسه نوین در خلخال گفت: نقش علما، نویسندگان و مبارزان این منطقه در نهضت مشروطه پر رنگ است.

نظری خانقاه دفاع از دین و میهن را یکی از افتخارات بزرگ مردم خلخال و کوثر برشمرد و تصریح کرد: این سرزمین با تکیه بر فرهنگش و تنوع قومیتی به فرصت بزرگی تبدیل شده، بگونه ای که ترک،کرد، طاد در نهایت اتحاد در کنار یکدیگر زندگی می کنند و برادران اهل سنت در کنار شیعیان وحدت واقعی را به نمایش می گذراند.  

وی با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری خلخال و کوثر افزود:  شنیده شدن نام جاده های جنگلی خلخال به گیلان همگان را به تحسین وا می دارد. سرزمین ما دارای استعداد های و منابع  بالقوه طبیعی و انسانی است، اینک سوال من این است که کدامین دست های پشت پرده و سوء تدبیر ها باعث شده که بعد از 40 سال پروژه حیاتی کلور-درام منتظر تخصیص بودجه های پایین باشد.

وی ادامه داد: بنابر کدام منطقی ساخت سد کوثر شتاب لازم را ندارد؟ آیا رواست که بعد از سال ها وعده و عید غیر عملی همچنان منتظر جاده 13 کیلومتری هشتجین یا سد شهید پستی باشیم.جاده اسالم به خلخال با همه زیبایی هایش یک گردنه خطرناک دارد و در زمستان ها حوادث تلخ می آفریند که موجب داغدار شدن خانواده ها داغدار می شود، بر این اساس مردم منتظر تخصیص اعتبارات احداث تونل این گردنه و در این دولت هستند.

وی با طرح این سوال که چگونه  شاخص آسفالت روستاهای خلخال و کوثر  از سطح استان و کشور پایین است بیان کرد: پروژه های فاضلاب خلخال  و کارخانه سیمان به بن بست رسیده و باعث مشکلات زیادی  برای کارکنان خدوم و زحمتکش  این منطقه شده که این امر نشان می دهد شیوه صحیح مدیریت در این منطقه دنبال نشده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس ابراز کرد: از همین تریبون به مردم شریف و عزیز حوزه انتخابیه ام اعلام می کنم که پایبند به وعده های داده شده هستم و از نمایندگان ادوار گذشته برای زحمات کشیده شده تشکر و قدردانی می کنم.از دلسوزان و تمامی جناح ها با وجود اختلاف نظرها می خواهم برای آبادانی منطقه ما را یاری کنند.

نظری خانقاه خطاب به وزرای دولتی گفت: مردم منتظر اقدامند و گفتار درمانی مشکلی از مشکلات را کم نمی کند، بر این اساس اجرای صحیح و کامل رتبه بندی معلمان از مطالبات جدی عمومی است برای همین از وزیر آموزش و پرورش انتظار می رود که به این امر توجه جدی داشته باشد.

وی با انتقاد از سخنان روز گذشته رئیس جمهوری گفت: جناب آقای رئیس جمهور ! آقای روحانی! مجلس در راس امور است و کار مجلس نظارت مجلس بر وزرا است لذا این واقعیت انکار ناپذیر است. از این رو آقای روحانی، لازم است اصول 90، 122 ،88 ،137 قانونی اساسی  با جدیت مرور نمایید.

وی بیان کرد: آب شرب خلخال و کوثر مردم این شهرستان ها را دچار  مشکل کرده از طرفی دیگر بلا تکلیفی سد های مجره، زرج آباد، نمهیل، زاویه کرد، سنگ آباد، دیلم، نیاخرم موجب رکود کشاورزی و افزایش مهاجرت از این منطقه شده  بر این اساس از وزیر نیرو می خواهم شخصا به صورت جدی به این مشکلات ورود پیدا کند.

نظری خانقاه با قدردانی از کادر  بهداشت شهرستان های خلخال و کوثر گفت: از وزیر بهداشت می خواهم با جدیت دستورات لازم را برای حل مشکلات نیروی انسانی و مطالبات کادر بهداشتی این شهرستان ها صادر کند.

وی خطاب نمایندگان گفت: از نمایندگان ملت می خواهم با اتحاد و هم افزایی در خصوص جاماندگان سهام عدالت، تقویت بازار بورس همچنین در راستای مشکلات نیروهای شرکتی و قراردادی تلاش نموده و این تبعیض برای همیشه حل کنند.

نظری خانقاه با انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت: افزایش ناچیز حقوق آن ها  نتوانست رضایت آن ها را  جلب کند لذا این سازمان باید اقدام جدی برای افزایش مناسب حقوق ها بر اساس میزان تورم داشته باشد.

وی خطاب به دانشگاهیان، علما، تصمیم گیران و دلسوزان گفت: چگونه است بعد از 40 سال  اجرای کامل  اصول 15 و 19 قانون اساسی مغفول مانده است؟ چگونه مدیریت کردیم که گروهی اندکی روز به روز فربه تر و عموم ملت نحیف تر و فقیر تر شدند؟ کدام وجدانی می تواند از فقر و تنگدستی  و کوله بری و زباله گردی آسوده باشد؟ شرمنده شدن کارگر بیکار دارای زن و فرزند را می توانید لحظه ای تصور کنید.

نماینده مردم خلخال و کوثر بیان کرد: آیا می دانید گروه نفوذی بی وجدان اقتصادی با تنظیم رانت های وحشتناک در تمامی حوزه های اقتصادی میدان دار شده اند؟ از خودروسازی تا مافیای کنکور از واردات انحصاری تا دریافت امتیارات طلایی رد پای آن ها دیده می شود و با دعواهای تقلبی و بی خاصیت  می خواهند ذهن مردم و دلسوزان از مشکلات دور کنند.

وی افزود: خطابم به شما نخبگان و مدیران این است آیا وقت آن  نرسیده با کنار نهادن دعواهای بی خاصیت به فکر ملت باشیم؟ فردا دیر است اگر ملت را در نیابیم، مسئولان و نخبگان و تصمیم گیران بایدبر اساس رسالت دینی و انسانی به آن توجه داشته باشند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی