کد خبر : 6699

حسین پور در تذکر شفاهی:

نماینده مردم سردشت در مجلس با بیان اینکه جوانان حوزه انتخابیه‌اش یا بیکار هستند و یا با کولبری امرار معاش می کنند، گفت: مرزهای سردشت و پیرانشهر بیشترین درآمد را برای نورچشمی ها دارد.

کمال حسین پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه 26 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: آیا اطلاع دارید که مرزهای سردشت و پیرانشهر بیشترین درآمد مرزی را در بین مرزهای غرب کشور برای نورچشمی ها دارد، اما جوانان این منطقه یا بیکار هستند و یا با کولبری امرار معاش می کنند. شما و رئیس گمرک چطور از عذاب وجدان خوابتان می برد که یک تعداد نورچشمی در مرزهای غربی به درآمدهای کلان برسند و جوانان این منطقه برای تهیه نان، کولبری کنند!

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس یازدهم خطاب به رئیس جمهور در تذکری افزود: وعده های انتخاباتی شما در مورد مناطق محروم و کمتر توسعه یافته چه شد؟ در بودجه سال 1400 برای مناطق کردنشین مرزی چه تدابیری اندیشیده شده و تا چه زمان لابی گری و منطقه نگری در بودجه نویسی به جای توسعه نیازهای منطقه و میزان بیکاری حاکم است؟

وی خطاب به وزیر کشور یادآور شد: چرا علی رغم وجود قانون برای تامین آب، برق و گاز مناطق محروم حاشیه شهرها، شهرداری ها هنوز با این موضوع مخالفت می کنند؟

این نماینده مردم در مجلس در پایان تصریح کرد: آقای روحانی، مملکت داری از پشت میزنشینی و پشت شیشه‌های ماشین امکانپذیر نیست، باید در جمع مردم حضور یابید و ببینید که کمر مردم زیر فشار گرانی ، بیکاری، تورم و... خم شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی