کد خبر : 6668

حاجی دلیگانی در جمع خبرنگاران:

عضو هیأت رئیسه مجلس به ارائه آماری از عملکرد مجلس در ۶ ماهه نخست اجلاسیه اول دوره یازدهم در حوزه استفاده از ابزارهای نظارتی پرداخت.

حسینعلی حاجی دلیگانی در حاشیه نشست علنی صبح امروز(چهارشنبه، 26 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از برنامه های راهبردی مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم توجه بیشتر و اولویت دادن به برنامه های نظارتی نسبت برنامه های تقنینی بود، گفت: از این رو وقتی به آمار و ارقام استفاده از ابزار نظارتی در 6 ماهه نخست اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس نگاه می کنیم، شاهد افزایش چشمگیری نسبت به مدت مشابه در مجلس دهم هستیم.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در بخش تذکرات رسمی به رئیس جمهور و وزرا در 6 ماهه نخست دوره یازدهم، بالغ بر هزار و 520 تذکر کتبی ارائه شده در حالی که در مدت مشابه دوره دهم 798 تذکر داشتیم و این به معنای افزایش 90 درصدی  استفاده از این ابزار نظارتی است.

وی ادامه داد: همچنین در دوره جاری هزار و 136 سوال پرسیده شد که نسبت به مدت مشابه در دوره دهم که 499 مورد بوده، رشد 127 درصدی در استفاده از این ابزار نظارتی داشته ایم.

حاجی دلیگانی در ادامه با اشاره به پرونده های تحقیق تفحص اشاره کرد و بیان داشت: این موضوع 148 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در دوره دهم داشته که تاکنون 82 پرونده بوده همچنین از ماده 204 و ماده 45 نیز استفاده شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس همچنین به استفاده از ماده 235 تا 238 اشاره و خاطرنشان کرد: از 4 وزارتخانه گزارش 7 ماهه سال 98 و 5 ماهه نخست سال 99 و همچنین برنامه سال آینده دریافت شده که در کمیسیون های مربوطه در حال رسیدگی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی