کد خبر : 6035

فرهنگی نحوه برگزاری جلسات مجلس در ۲ هفته آینده را تشریح کرد

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: جلسات علنی مجلس در روزهای یکشنبه و چهارشنبه و جلسات کمیسیون‌ها در نوبت صبح روزهای دوشنبه و سه‌شنبه طی دو هفته آتی برگزار می‌شود.

 محمد حسین فرهنگی، بعد از برگزاری نشست آزمایشی نمایندگان مجلس به صورت مجازی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه مجازی آنلاین برای شناسایی ایرادات و رفع آن برگزار شد که 203 تن از نمایندگان توانستند ارتباط خود را برقرار کنند، از این رو امکان برگزاری جلسات به صورت تلفیقی(حضور فیزیکی و مجازی) وجود دارد.

برگزاری تلفیقی جلسات علنی به صورت حضوری و مجازی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با توجه به شرایط قرنطینه دو هفته‌ای مقرر شد جلسات صحن در روزهای یکشنبه و چهارشنبه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، عنوان کرد: نیمی از نمایندگان مجلس در صحن علنی به صورت حضوری و نیمی دیگر به صورت مجازی در جلسه حضور خواهند یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه بر همین اساس نه جلسات صحن تعطیل خواهد شد و نه از پروتکل‌های بهداشتی تخطی می شود، ابراز داشت: نمایندگانی که دارای صندلی با شماره های فرد هستند در صحن و مابقی در محل کمیسیون تلفیق و ساختمان مشروطه به صورت مجازی حضور خواهند داشت و در روز چهارشنبه این شیوه بالعکس خواهد شد.

محدودیت حضور نمایندگان و مهمانان در صحن و کمیسیون‌ها

فرهنگی افزود: زمان برگزاری جلسات علنی نیز از از 7 و 45 دقیقه صبح تا 11 و 30 دقیقه خواهد بود و مابین آن تنفس جهت ضدعفونی محل حضور نمایندگان برقرار خواهد شد همچنین مراسم نماز جماعت و پذیرایی نخواهیم داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به حضور محدود مهمانان صحن و کمیسیون ها، اظهار داشت: زمان جلسات کمیسیون ها در دو هفته پیش رو، صبح های دوشنبه و سه شنبه و با حضور دو سوم اعضای کمیسیون ها در محل های تعیین شده در مجلس خواهد بود.

محدودیت حضور خبرنگاران در صحن

وی ادامه داد: همچنین از نمایندگان درخواست شده به حوزه های انتخابیه خود نرفته و مراجعات حضوری نداشته باشند تا مشکلی از این طریق پیش نیاید.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان درباره نحوه حضور رسانه ها در مجلس طی دو هفته آتی خاطرنشان کرد: خبرنگاران به صورت محدود در مجلس حضور خواهند داشت و جلسات صحن را پوشش خواهند داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی