کد خبر : 5991

حاجی بابایی در صحن علنی:

رئیس کمیسیون برنامه مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت منابع و هزینه ها هدف مجلس از اصلاح ساختار بودجه است، لذا هر کس که از بودجه پولی را دریافت می‌کند باید شناسه داشته باشد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 28 آبان) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ گفت: قرار ما این است که همه چیز در کشور روشن و شفاف شود و هر کس که یک ریال بودجه از دولت دریافت می کند با شناسه دریافت کند. بانک مرکزی باید نظارت کند، بانک های عامل باید حمایت کنند و وزارتخانه ها نیز باید کمک کنند تا هر پولی که از بودجه عمومی کشور به هر کسی پرداخت می شود، با شناسه باشد و این کار در راستای شفافیت است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: ما با سیاست های کمیته امداد امام خمینی (ره) کاری نداریم، اصلاح ساختار به معنی شفاف کردن منابع و هزینه هاست، در حال حاضر کسانی هستند که از کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی و چند نهاد حمایتی دیگر پول دریافت می‌کنند؛ باید مشخص شود که این افراد از چه نهادهایی پول دریافت می‌کنند و این شفافیت در راستای اصلاح ساختار بودجه است.

وی یادآور شد: در صورت مغایرت جزء سوم بند الف ماده واحد طرح کلی احکام کلی بودجه 1400 با اصل 110 قانون اساسی، شورای نگهبان مخالفت خواهد کرد، بنابراین تاکید کمیسیون بر این بند است.

گفتنی است جزء سوم بند الف ماده واحده طرح مذکور به ثبت و ساماندهی پرداخت های حمایتی از محل بودجه عمومی در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره دارد و نمایندگان در جریان بررسی جزئیات این طرح، به حذف این بند و مغایرت آن با اصل 110 قانون اساسی اشاره کردند، اما در نهایت با رفع ابهام به تصویب مجلس رسید./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی