کد خبر : 5986

کوهساری در اخطار قانون اساسی؛

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس با انتقاد از عدم توجه دستگاه های ذی ربط به رفع مشکلات زیست محیط حوزه انتخابیه اش، تاکید کرد که سایت پسماند زباله آزادشهر سلامت ۲۵۰ هزار نفر را تهدید می کند.

غلامعلی کوهساری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهار‌شنبه 28 آبان) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 50 قانون اساسی گفت: سایت پسماند زباله آزادشهر حدود 15 سال قبل در 2 کیلومتری این شهر به رغم اینکه گزینه های مختلفی در شرق استان گلستان برای این منظور وجود داشت، جانمایی یا ارزیابی زیست محیطی درستی برای آن صورت نگرفت.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به وسعت پیش بینی شده برای این سایت که حدود 8 هکتار بوده است، ظرفیت سایت مذکور تکمیل شده و به رغم چندین تذکر از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، مسئولان مربوطه نسبت به وضعیت آن بی توجهند و این در حالی است که این سایت سلامت 250 هزار نفر از مردم آزادشهر، نگین شهر، مینودشت و گنبودکاووس و روستاهای اطراف آن را با خطر مواجه کرده است.

وی در ادامه از سازمان حفاظت محیط زیست و فعالان این حوزه خواست تا به این موضوع ورود کرده و دستگاه های نظارتی نیز این موضوع را به طور جد پیگیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: ورود شیرآبه های حاصل از زباله ها به منابع آب های زیرزمینی برخلاف آنچه در ارزیابی های سایت آمده یکی از مشکلات اصلی پیرامون این موضوع است، ضمن اینکه در ارزیابی سایت پسماند زباله آزادشهر اقداماتی برای مقابله با این وضعیت پیش بینی شده، اما متاسفانه تا این لحظه انجام نشده است.

کوهساری با بیان اینکه این سایت توسط سازمان مدیریت پسماند استانداری گلستان مدیریت می شود، تاکید کرد: در چند سال اخیر بوی نامطبوع این سایت باعث آزرده خاطر شدن مردم شده است که انتظار داریم مسئولان مربوطه به ویژه در وزارت کشور جهت رفع این مشکل اقدامات اساسی انجام دهند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی