کد خبر : 5844

خضریان ضمن تشریح گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در صحن مجلس:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در تشریح گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درخصوص تامین ارز و توزیع نهاده های دامی گفت: اعمال نظر سلیقه ای و رانت موجود در روند تخصیص و توزیع نهاده های دامی موجب هدررفت ارز دولتی و ایجاد بازار سیاه شده است.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 درباره مشکلات تأمین ارز و توزیع نهاده های دامی توسط سخنگوی کمیسیون، گفت: کمیسیون اصل 90 گزارش خوبی درباره مشکلات مربوط به نهاده ها تهیه کرده بود که از اعضای این کمیسیون تشکر می کنیم.

وی افزود: کمیسیون های تخصصی به ویژه کمیسیون کشاورزی از این گزارش و پیشنهادات ده گانه آن استفاده کند، البته کمیسیون کشاورزی به صورت ستادی و میدانی پیگیر این بحث است و گزارشی آماده کرده که قرائت می شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه این دو گزارش می تواند مکمل یکدیگر باشد، اضافه کرد: دولت به ویژه بانک مرکزی و وزارتخانه مربوطه به این گزارش توجه کنند.

براساس این گزارش علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در تشریح گزارش کمیسیون متبوعش درخصوص مشکلات تامین ارز و توزیع نهاده های دامی گفت: تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز شامل جو، ذرت و کنجاله سویا برای پرورش دام و طیور برای تقویت تولیدات داخلی بسیار ضروری و پراهمیت است. این نهاده ها در برخی از کشورها مانند آمریکا، کانادا، برزیل، آرژانتین، اوکراین و هند تولید و از طریق واردات به دست بهره برداران فعال صنعت دامپروری می رسد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی کشور و مشکلات تامین ارز و همچنین مدیریت ضعیف واردات اقلام علوفه ای و نهاده های دامی، این صنعت مهم و راهبردی دامپروری کشور را با تراکنش مالی سالانه حدود 135 هزار میلیارد تومان با چالش ها و آسیب ها مواجه کرده است.

 

برای دانلود متن کامل گزارش کمیسیون اصل نود


در خصوص مشکلات تامین ارز و توزیع نهاده های دامی اینجا کلیک کنید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی