کد خبر : 5679

جلالی در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: متاسفانه در مقاطع مختلف و از جمله در سال های اخیر کسانی بر مسند اجرا نشسته اند که اعتقاد و باور قلبی به این تفکر ندارند، امام جامعه از خدا می گفت و این ها سراغ کدخدا رفتند.

حسین جلالی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: سلام و درود بر روان پاک شهیدان راه فضلیت، فطرت و بر امام شهیدان و 954 شهید شهرستان رفسنجان و انار و عرض تبریک به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت و امام صادق (ع)، خدا را سپاس می گویم که انقلاب اسلامی را درک کردم، در فضای مقدس دفاع مقدس نفس کشیده ام و از همه مهمتر جلوه ای از حکومت امام زمان(عج) را تحت لوای نایب ش تجربه کرده ام.

نماینده مردم رفسنجان  و انار در مجلس ادامه داد: در عصر حاضر وقوع انقلاب اسلامی، پدیده ای معجزه آسا و خارق العاده بود، انقلاب  در کشوری رخ داد که سلسله پادشاهان طاغوتی با عناوین و القاب مختلف بیش از 2500 سال بر مقدرات این مرز و بوم مسلط بودند. در چنین شرایطی وقوع انقلاب اسلامی یک شعاع نور، یک مژده رهایی و یک بارقه امید بود، حاصل این انقلاب پیشرفت های بزرگی چون صنعت هسته ای، سلول های بنیادی، تکنولوژی نانو، پیشرفت های پزشکی، هوا و فضا و  غیره بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: امروز دستگاه عظیم رسانه ای غرب بسیار تلاش می کنند که دستاوردهای روشن این انقلاب را انکار کنند، غافل از اینکه این دست و پا زدن های بیهوده در واقع خاک پاشیدن بر چهره خورشید است که "عرض خود می بری و زحمت ما می داری" مگر خدای قادر و حکیم این ملت و نظام اسلامی را در توطئه های سنگین بین المللی و جهان چون جنگ تحمیلی 8 ساله و تحریم های سخت و سنگین و فتنه های پیچیده داخلی چون کودتا، ترور کور و ناجوانمردانه، فتنه های سنگین 78 و 88 و فتنه بنزینی 96 به حال خود رها کرده است؟

وی بیان کرد: عزیزان انقلاب یک آغاز بود نه یک پایان، این خط نور در پهنه سرزمین و در کل عالم باید ادامه پیدا کند که یک راه پر پیچ و خم و پر از سنگلاخ است که عزم جدی و فولادی می طلبد امتداد این راه تضمین شده نیست اگر غفلت کنیم و قدر نعمت های بزرگ الهی را ندانیم دچار خسران و محرومیت می شویم. در طول سال های گذشته و در دوره های مختلف خط سیر اصلی و اصیل انقلاب با مدیریت  وهدایت پیامبر گونه امامین انقلاب حفظ شده اما در اثر کج اندیشی و سوء عملکرد برخی از اصحاب قدرت حرکت پرشتاب آن با کندی هایی مواجه شده است. غربگراها و لیبرال های داخلی که در عرصه های علم، فرهنگ، سیاست و اقتصاد نفوذ دارند و در مقاطع مختلف سکان مدیریت کلان اجرایی و حتی قانون گذاری را به دست داشته اند دقیقا  نقطه خطر و عامل کندی حرکت انقلاب به سمت اهداف و آرمان های متعالی هستند.

این نماینده مجلس گفت: قبله آمال و قله پیشرفت و تمدن در نزد این ها غرب است روشن است که این تفکر اگر بر جایی نفوذ کند به گونه ای ریل گذاری می کند که اهداف و ارزش های مورد پسند غرب پیاده شود، به عقیده بنده ریشه بسیاری از نابسامانی ها و مشکلات گذشته و حال کشور حاکمیت همین تفکر در بخش هایی از سیستم قانون گذاری واجرایی کشور است، این همان دغدغه امام عاشقان بود که می گفت نگذارید این انقلاب به دست نامحرمان بیافتد و می گفت این ها اگر در اینجا حاکم شوند مملکت را تحویل آمریکا می دهند.

 جلالی ادامه داد: اصحاب قلم و بیان این سخنان را در حد منازعات رایج سیاسی تنزل ندهند این یک نزاع گفتمانی دقیق و عمیق است فرق است بین تفکری که از خدا می گوید و تفکری که به دنبال سازش با کدخدا است. تفکری که به نصرت الهی و توانمندی های خود ایمان دارد و ایجاز می آفریند. چه نسبتی دارد با تفکری که معتقد است ایرانی در حد درست کردن آبگوشت بزباش است و برای پیشرفت از فرق سر تا نوک پا باید فرنگی شد خدا به ما عزت می دهد و کدخدا با هزار منت و تبختر به ما ذلت می فروشد. چه ذلتی بالاتر از گرانی، بیکاری، تورم، کاهش ارزش پول ملی، تضعیف بازار تولید و کسب و کار و تخریب پایه های اقتصادی و به دنبال آن  فروپاشی بنیان های اخلاقی جامعه.

این عضو کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: این رنج ها همان ارمغان تعامل و دلبستگی به کدخدا و حاصل مدیریت غربگرایان و کدخدا پسندان است، به استناد آمار و ارقام و شواهد عینی هر جا که به تفکر دینی و انقلابی عمل کردیم پیشرفت های چشمگیری به دست آوردیم حماسه اعجازگونه فرزندان خمینی در دفاع مقدس، رشادت های بی نظیر شیردلان در دفاع از حریم اهل بیت، ابتکارات و خلاقیات های فرزندان خامنه ای در هسته ای، نانو، فنآوری دفاعی، سلول های بنیادی و در رأس همه  افتخارآفرینی های حاج قاسم عزیز نمونه ای از تاثیر این تفکر و مشت نمونه خروار است که "هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد."

وی افزود: متاسفانه در مقاطع مختلف و از جمله در سال های اخیر  کسانی بر مسند اجرا نشسته اند که اعتقاد و باور قلبی به این تفکر ندارند، امام جامعه از خدا می گفت و این ها سراغ کدخدا رفتند، از لزوم مردمی سازی اقتصاد گفت این ها اختصاصی سازی را بستری برای رانت و فساد و تبعیض فراهم کردند، از لزوم از اینترنت ملی گفت این ها آدرس غلط دادند و پهنای باند و سرعت را افزایش دادند. از اقتصاد مقاومتی و رونق تولید ملی و تکیه بر توان داخلی گفت این ها کاری کردند که کارخانجات تعطیل و ورشکسته، سرمایه گذاران در پیچ و خم های اداری گرفتار و مردم در رنج و عذاب مشکلات معیشتی هستند.

جلالی بیان کرد: امام جامعه از لزوم بستر سازی برای اشتغال، علم آموزی و ازدواج جوانان می گوید، این ها به دنبال برگزاری کنسرت، راه یابی زنان به ورزشگاه ها، اجرای سند 2030 درمدارس و برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه ها هستند، چقدر رهبر انقلاب بر ضرورت افزایش جمعیت تاکید و خطر کاهش موالید و پیری جمعیت را گوشزد کردند، دولتمردان در این زمینه چه کردند؟ به یاری خدا طرح حمایت از خانواده فردا به صحن علنی می آید و با رای قاطع نمایندگان به تصویب می رسد و لبخند رضایت را بر لبان نایب امام زمان خواهیم نشاند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نمایندگان انقلابی اگر با ولی باشیم عبور از میدان پر از مین آسان خواهد شد و اگر بی ولی باشیم در بیابان و هموار 40 سال حیران و سرگردان خواهیم ماند و بدانیم کار اثرگذار مهم است نه کار زیاد و کار اثرگذار همان کار با اخلاص و خداپسندانه است دنیای در حال گذر است و زرق  و برق آن تمام شدنی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی