کد خبر : 5608

در نشست علنی امروز صورت گرفت؛

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خواستار تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی در دستگاه های دولتی و پاکروبان در شهرداری ها شد.

سید کاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (دوشنبه، 5 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود عنوان کرد: پیش از این موضوع بیمه خبرنگاران در سراسر کشور حل شده بود، اما متاسفانه امروز این عزیزان معضلی تحت عنوان بیمه دارند که وزارت ارشاد بسیاری از این عزیزان زحمتکش که غالباً شغل ثابتی نیز ندارند را بیمه نمی کند.

وی همچنین خواستار تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی در دستگاه های دولتی و پاکروبان در شهرداری ها شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش آمار رسوب کالا در گمرکات کشور اضافه کرد: در حال حاضر حجم کالا در گمرکات از 110 هزار به 180 هزار تن رسیده است و لازم است که تیمی برای بررسی این موضوع تشکیل شود. همین مسئله موجب افزایش سرسام آور قیمت مرغ شده است.

دلخوش تصریح کرد: وزارت نیرو نیز نباید نگاه تبعیض آمیز به استان های شمالی کشور داشته باشد و باید نگاهی عادلانه در حوزه وزارت نیرو بر کشور حاکم شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر دلخوش درخصوص موضوع رسوب کالا در گمرکات کشور گفت: با توجه به مصوبه شورای هماهنگی سران قوا قرار بود این موضوع در گمرکات کشور حل شود و حجم کالاهای ترخیص نشده کاهش یابد. اگر این اتفاق نیفتاده ضرورت دارد کمیسیون اقتصادی گزارشی در این باره تدوین و به صحن علنی مجلس ارائه کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی