کد خبر : 5604

سامه یح نجف آبادی در نطق میان دستور:

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم، با بیان اینکه عدم اعمال تحریم در حوزه غذا و دارو کذب محض است تاکید کرد که کودکان سرطانی و تالاسمی ایران و بیماران ام اس و بیماران مبتلا به کرونا و دیگر بیماران این مرز و بوم یکی از اهداف کینه توزانه ترامپ در این کشور هستند و این یکی از دلایل نقض حقوق بشر از طرف دولت آمریکا است.

 همایون سامه یح نجف آبادی​ در نشست علنی امروز(دوشنبه پنجم آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(ع) و تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، گفت: در این دوران نمایندگان ملت ایران در راستای منویات مقام معظم رهبری باید توجه ویژه‌ای به مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور نموده و در جهت ایجاد آسایش و رضایت مردم گام بردارند، همچنین با اطاعت و احترام به اوامر بنیانگذار کبیر انقلاب در جهت حفظ وحدت کلمه برای نیل به هدفی مقدس که همان اتحاد و انسجام ملت ایران و حفظ منافع ملی و در نتیجه سربلندی و پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود تمام تلاش خود را به کار بندند.

معنی وحدت کلمه اعتقاد به یک هدف مشترک است

نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بنده معتقدم معنی وحدت کلمه عدم اختلاف نظر نیست که خود مانع پیشرفت و تعالی خواهد بود، بلکه معنای آن اعتقاد به یک هدف مشترک است و آن قدرتمندی هر چه بیشتر این نظام مقدس و ایجاد رفاه، آسایش و شادمانی برای ملت ایران است. چرا که اختلاف شدید بین مسئولان انرژی را به سمت حاشیه کشانده و از هدف دور خواهد نمود.

وی تصریح کرد: در این زمانه حساس، ایران عزیزمان از طرق مختلف مورد هجمه‌های سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است و دشمن با ایجاد مشکلات اقتصادی و هدف گرفتن معیشت مردم ایران به دنبال ایجاد تنش بین مسئولان این مملکت است. چرا که می‌داند تصمیم‌گیری درست در هنگام آرامش بهتر انجام خواهد شد و یکی از حربه‌های دشمنان ایران ضربه زدن به انسجام و یکپارچگی و وحدت ملت ما است.

جامعه کلیمیان ایران بر حفظ وحدت ایرانیان و شعائر انقلاب وفادار هستند

سامه یح نجف آبادی  با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش، یادآور شد: در حوزه انتخابیه بنده جامعه کلیمیان ایران نیز از این موضوع مستثنی نبوده و همیشه بر حفظ وحدت ایرانیان تاکید فراوانی داشته است و به شعائر انقلاب وفادار بوده و هست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود:  کلیمیان ساکن تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، کرمان، رفسنجان، همدان و دیگر شهرهای این خاک مقدس، این پیروان راستین شریعت حضرت موسی کلیم‌الله(ع) که بیش از 2600 سال در ایران حضور دارند طی این تاریخ طولانی همواره به این آب و خاک دلبسته و وفادار بوده‌اند و به خصوص بعد از انقلاب اسلامی با حضور فعال در تمام عرصه‌های انقلاب، جنگ تحمیلی و دوران سازندگی که با تقدیم شهدا، جانبازان و اسرایی نیز همراه بوده است دوشادوش هموطنان شریفشان دِین خود را با خدماتشان ادا نموده‌اند.

کلیمیان ایران در کمال آزادی به انجام فرائض دینی خود می‌پردازند

وی اظهار کرد: واضح است که جامعه ایرانیان کلیمی نیز انتظار دارند که حقوق حقه ایشان همچون گذشته و طبق اصول 13، 14، 19، 20 و 26 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احترام گذاشته شود. از طرفی اذعان می‌دارم مردم حوزه انتخابیه اینجانب در کمال آزادی به انجام فرائض دینی خود مشغول بوده و دارای آزادی‌های اجتماعی و آزادی بیان برابر سایر هم‌میهنان خود هستند و تمام عبادتگاه‌ها، مدارس و دیگر ارگان‌های جامعه کلیمیان ایران در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به راحتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

سامه یح نجف آبادی افزود: در اینجا لازم می‌دانم مراتب قدردانی خود را از ریاست محترم قوه قضاییه، مشاور محترم ریاست جمهور در امور اقلیت ها و اقوام، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر آموزش و پرورش، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرماندهی محترم نیروی انتظامی در مورد حمایت های قانونی از جامعه ایرانیان کلیمی اعلام دارم.

جامعه کلیمیان ایران حمایت کامل خود را از مردم مظلوم و کودکان بی‌پناه فلسطینی اعلام می‌دارند

وی خاطرنشان کرد: اینجانب به عنوان فردی که یک دهه مسئولیت ریاست انجمن کلیمیان را برعهده دارد و دیگر مسئولان این جامعه به همراه سایر کلیمیان در تمام محافل و با صراحت کلام و در تمام وقایع با صدور بیانیه و انجام راهپیمایی اقدامات رژیم رو زوال صهیونیستی را محکوم نموده‌ایم  و حمایت کامل خود را از مردم مظلوم و کودکان بی‌پناه فلسطینی اعلام داشته و آرزوی بازگشت این مردم مظلوم به خانه و کاشانه خود را داریم و همانطور که امام راحل(ره) در سخنان تاریخی خود بر تفکیک جامعه کلیمیان از صهیونیست‌ها تاکید داشتند ما نیز ضمن پاسداشت حقوق مردم فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست‌ها بر این تفکیک اصرار وافر داریم. همچنین اقدامات رییس جمهور آمریکا را با تحمیل تحریم‌های غیرانسانی به ملت ایران محکوم نموده و نقض حقوق بشر و حقوق حقه زنان، مردان و کودکان ایرانی با ایجاد فشارهای اقتصادی و تهاجم فرهنگی به آنان محکوم می‌نماییم و آنچه را که سیاستمداران آمریکایی ادعا دارند این تحریم‌ها علیه دولت ایران است کذب محض دانسته و این اقدامات تنها باعث رنج و آزار ملت ایران شده است و با وجود ادعای ترامپ که این تحریم‌ها در مورد غذا و دارو اعمال نمی شود واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد.  

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: متاسفانه واردات دارو به ایران با مشکلات بسیار زیادی روبرو شده است به نحوی که برای همه روشن است کودکان سرطانی و تالاسمی ایران و بیماران ام اس و بیماران مبتلا به کرونا و دیگر بیماران این مرز و بوم یکی از اهداف کینه‌توزانه ترامپ در این کشور هستند و این یکی از دلایل نقض حقوق بشر از طرف دولت آمریکا است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در پایان امیدوارم که مجلس یازدهم، مجلسی قوی و تاثیر گذار در روند موفقیت کشور در مقابل دشمنان بوده و تمام تلاش نمایندگان محترم بهروزی، رفاه، سعادت و آرامش مورد نظر امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری برای همه اقشار ملت ایران به ارمغان آورد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی