کد خبر : 5082

با موافقت نمایندگان

نمایندگان مجلس با برگزاری جلسه سوال از وزیر تعاون در صحن به صورت غیرعلنی موافقت کردند.

تعداد 10 نفر از نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 25 شهریور) مجلس شورای اسلامی، خواستار ادامه نشست و بررسی سوال نمایندگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت غیرعلنی شدند که با 160 رأی موافق، 42 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن مورد موافقت قرار گرفت.

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به عنوان پیشنهاد دهنده غیرعلنی شدن طرح سوال از وزیر تعاون در نشست امروز گفت: اقشار مختلف جامعه در قانون برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته اند و ما به دنبال رفع مشکل هستیم. 18 ماه است که بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش می کنم، اما به نتیجه نرسیده ام.

وی ادامه داد: احساس می کنم در نشست غیرعلنی به نتیجه مطلوب دست می یابیم و خوراکی برای رسانه های بیگانه نیز تهیه نمی شود. در واقع عنوان این مسائل به صورت علنی به نفع سوال کننده است اما به نفع کشور نخواهد بود.

مصری با بیان اینکه دلایل محرمانه بودن خود را در جلسه غیرعلنی مطرح خواهم کرد، بیان کرد: نماینده طبق آیین نامه 15 دقیقه فرصت بیان سوال خود را دارد و اگر علنی شود، شرعاً مسئولیت نخواهم داشت، هر چند در بیان موضوع امساک خواهم کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی گفت: براساس ماده 102 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تعداد 10 نفر از نمایندگان مجلس درخواست ادامه نشست و بررسی سوال از وزیر تعاون به صورت غیرعلنی را مطرح کردند.

مردم باید در جریان دلایل عدم اجرای احکام قانون برنامه قرار گیرند

حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان نماینده مخالف برگزاری جلسه سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت غیرعلنی گفت: شفافیت بهتر از این است که بخواهیم این جلسه را به صورت غیرعلنی برگزار کنیم و مردم در جریان مباحث مطرح شده قرار نگیرند چرا که مسئله مهمی در خصوص دلیل عدم اجرای احکام قانون برنامه ششم توسعه از سوی دولت در آن بررسی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای مصری در رابطه با موضوع مهمی پیرامون دلیل عدم تحقق 20 درصد اعتباراتی که در قانون برنامه ششم توسعه تلاش شد هر ساله از میزان حداقل حقوق کارگران به محرومان و مددجویان دستگاه‌های حمایتی اعم از کمیته امداد و بهزیستی اضافه شود، سوال خواهد پرسید بنابراین مردم باید از آن اطلاع داشته باشند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی قوانین مصوب می‌شود اما به آنها عمل نمی‌شود بنابراین به نام قشر مربوطه نوشته می‌شود اما اجرا نمی‌شود کما اینکه ماده 22 قانون برنامه ششم توسعه که به ضرورت شفاف سازی حقوق مدیران اشاره داشت بعد از گذشت 4 سال از اجرای قانون برنامه هنوز سایت مربوطه راه‌اندازی نشده تا در پی آن خبرنگاران و مردم در جریان میزان دریافتی مدیران قرار گیرند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون برخی آیین‌نامه‌های لازم برای اجرای قانون برنامه ششم توسعه هنوز توسط دولت تدوین نشده بنابراین پیشنهاد می‌شود اجازه بدهید  این جلسه به صورت علنی و شفاف برگزار شود تا مردم درجریان مباحث مطرح شده قرار گیرند

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی