کد خبر : 5010

عباس‌زاده در تذکر شفاهی:

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: نتیجه سیل بنیان‌کن نقدینگی باعث شده مستضعفان هر روز مستضعف‌تر و اغنیاء هر روز غنی‌تر شوند و این یعنی تولید و بازتولید شکاف طبقاتی.

محمود عباس زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: امروز ناکارآمدی دولت در کنترل رشد نقدینگی و ضعف تدابیر در مدیریت و هدایت نقدینگی باعث شده است رقمی نزدیک به 3 میلیون میلیارد تومان از بخش مولد اقتصاد و تولید و اشتغال منحرف شده و به سمت بازارهای ارز، خودرو، طلا و مسکن سرازیر شود.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نتیجه سیل بنیان‌کن نقدینگی باعث شده مستضعفان هر روز مستضعف‌تر و اغنیاء هر روز غنی‌تر شوند و این یعنی تولید و بازتولید شکاف طبقاتی که مغایر اهداف و راهبرد انقلاب اسلامی است.

وی افزود: امروز به نظر می‌رسد ملت برای احقاق حقوق خود و حذف ناکارآمدی و جنگ زرگری در بین جناح‌های سیاسی یاوری ندارند چرا که می‌بینند بخش قابل توجهی مسئولان طالب منافع خود و نزدیکان خویش هستند، زمانی که از مال مردم حقوق می‌گیرند باید مدافع منافع مردم نیز باشند.

عباس‌زاده گفت: مردم و مقام معظم رهبری از مجلس یازدهم برای مقابله با ناکارآمدی‌ها و فسادها انتظار دارند، این در حالی است که تدابیر قوه مقننه در عرصه عمومی غالبا توسط قوه مجریه اجرا می‌شود و مجلس نقش نظارتی دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان گفت: امروز با وجود اینکه برای استیضاح رئیس دولت ملاحظه شرعی، سیاسی و محدودیت وقت داریم حق نمایندگان است تا از وی سوال کنند چرا این اجازه داده نمی‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی