کد خبر : 5005

ایزدخواه در تذکر شفاهی:

نماینده مردم تهران طی تذکری به هیات رئیسه مجلس درخواست کرد؛ طرح شفافیت آراء هرچه سریع تر در دستورکار صحن علنی قرار گیرد.

روح الله ایزدخواه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی با بیان اینکه مجلس قوی، مجلسی شفاف است و نماینده قوی نماینده ای است که قاطع و شفاف رأی می دهد، گفت: در واقع چنین نماینده ای هر آن آماده است درباره رأی خود به ملت توضیح دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با استناد به سخنان حضرت علی (ع) در نهج البلاغه افزود: مسائل حاکمیتی باید جلوی چشم مردم شفاف باشد و هیچ پستی و بلندی وجود نداشته باشد و مردم همه مسائل را بدانند مگر اسرار نظامی.

وی ادامه داد: از دوره ای به مجلس یازدهم رسیده ایم که به علت عدم شفافیت ها یک سوم نمایندگان رد صلاحیت شده و برجام ها در 20 دقیقه تصویب شدند، از آن جا که مجلس طبق قانون اساسی علنی بوده و است بنابراین باید شفافیت جزء ارکان قوه مقننه باشد اما در دوره های به حاشیه رفته و ناخواسته ذبح شده است.

ایزدخواه با یادآوری اینکه نمایندگان مجلس یازدهم تعهد داده اند که با شفافیت عمل کنند، گفت: طرح شفافیت آراء نمایندگان در روزهای اول مجلس مطرح شد و خواست انبوه مردم و مشارکت فکری انبوه اندیشکده ها پشت این طرح است.

وی بیان کرد: رئیس مجلس از شفاف سازی به عنوان رویکرد اساسی مجلس یازدهم در نزد مقام معظم رهبری یاد کردند لذا بنده به هیات رئیسه تذکر می دهم طرح شفافیت آراء هر چه سریع تر در دستورکار قرار گیرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی