کد خبر : 4954

چنارانی در تذکر شفاهی؛

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: کمر کشاورزان زیربار پرداخت قسط کود و سم غیراستاندارد خم شده است.

 هاجر چنارانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 16 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جامعه آماری کودکان را از نظر میزان تولید آنتی بادی ضد کرونا چک می کرد تا حداقل براساس نتایج علمی مدارس را بازگشایی کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در راه توسعه صادرات محصولات کشاورزی اقدامات لازم را داشته باشد، ادامه داد: کمر کشاورزان زیربار پرداخت قسط کود و سم غیراستاندارد خم شده و افراد زیادی نیز دام و زمین کشاورزی خود را فروخته و وارد بازار قمار بورس شدند.

وی ادامه داد: برخی از افراد ارز 4200 تومانی دریافت نموده اما مشخص نیست آن را در چه بخشی هزینه کرده اند، از سوی دیگر اختصاص ارز دولتی به منظور واردات کود فسفات و پتاسه متوقف شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، گفت: علیرغم خسارت های شدید جانی و مالی پدیده های جوی خصوصا سیل در شمال شرق، کانون زیارتی کشور متاسفانه از نظر امکانات هواشناسی بسیار ضعیف است و در شرق کشور رادار هواشناسی وجود ندارد اما در غرب بیش از 7 رادار فعال داریم و تعدادی نیز در دست احداث است، در حالی که فرودگاه مشهد روزانه بیش از 270 پرواز داخلی دارد.

چنارانی خاطرنشان کرد: در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه توسعه شبکه تصفیه خانه فاضلاب خصوصا فاضلاب شهر نیشابور که در اختیار وزارت نیرو است متاسفانه تعدادی از مدیران بازنشسته و بازخرید شده وزارتخانه در قالب شرکت های دانش بنیان که دارای سابقه عملکرد بدی هستند وجود دارند این افراد قصد دارند به هر قیمتی با حضور خود طرح مذکور را به نابودی بکشانند، وزیر نیرو باید مراقب این مافیا باشد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی