کد خبر : 4951

حسین پور در تذکر شفاهی:

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس، گفت: حذف ارز دولتی برای واردات نهاده های دامی و کود شیمیایی باعث گرانی ۱۰ برابر کود و سویا شده و کشاورزان را با مشکلات بسیاری روبه رو کرده است، فکری برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

 کمال حسین پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 16 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به رئیس جمهور، گفت: زمانی که به دنبال رأی مردم کرد و مرزدار هستید، بیانیه 10 ماده ای صادر می کنید و آن ها را مرزدار و وطن پرست می نامید اما اکنون مرزها را بسته، بازارچه های مرزی را تعطیل می کنید آیا وعده های شما این بود؟

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکری به وزیر آموزش و پرورش، افزود: معلمان نهضتی و حق التدریسی سال ها روستا به روستا و منطقه به منطقه برای آموزش مردم تلاش کردند، چرا مورد بی مهری قرار می گیرند. آیا به یاد ندارید این افراد زمانی در خط مقدم آموزش حضور داشتند. نمایندگان نباید به وزارت آموزش و پرورش اجازه تضییع حقوق معلمان نهضت سوادآموزی و حق التدریسی را بدهند.

وی در تذکر دیگری به روحانی اضافه کرد: حذف ارز دولتی برای واردات نهاده های دامی و کود شیمیایی باعث گرانی 10 برابر کود و سویا شده و کشاورزان را با مشکلات بسیاری روبه رو کرده است، فکری برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

حسین پور در تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی خواستار تقویت مدیریت گمرکات کشور و عزل مدیران ضعیف شد و ادامه داد: یکی از راهکارهای جهش تولید صادرات کالای غیرنفتی است. بنابراین اقدامات لازم برای تحقق این مهم فراهم شود، همچنین معابر رسمی کولبران را باز کنید./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی