کد خبر : 4544

در نشست علنی امروز صورت گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست سلب فوریت بررسی طرح تخصیص قیر رایگان مخالفت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۹ با درخواست سلب فوریت این طرح مخالفت کردند.

مالک شریعتی به عنوان نماینده متقاضیان سلب فوریت در این باره گفت: اصل موضوع که پیگیری طرح‌های عمرانی و راه‌های روستایی است مورد حمایت همه قرار دارد و هدف ما این است که دقت در نحوه اجرا صورت گیرد تا زمینه‌ساز فساد نباشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارشی که کمیسیون داده برای تنظیم راه‌های روستایی و تامین اعتبار برای طرح‌هاست در حالی که طبق قانون پیشنهاداتی که منبع درآمد مشخصی ندارد قابل طرح نیست و زمانی قابل طرح است که ردیف مشخص جایگزین داشته باشد بنابراین کسی با اصل موضوع مخالفتی ندارد اما باید مطمئن باشیم که شورای نگهبان آن را رد نمی‌کند.

وی یادآور شد: هشتم مردادماه سال جاری سازمان بازرسی خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی گزارشی دادند و از انحرافات ۱.۸ میلیون تنی در تامین قیر سال ۱۳۹۶ سخن گفتند و این‌که زمینه‌ی سوء استفاده فراهم شده است.

محمدحسین فرهنگی نیز در مخالفت با تقاضای سلب فوریت اظهار کرد: مجلس دو فوریت این طرح را با بیش از دو سوم آرا تصویب کرد و کلیاتش نیز دو سوم رای داشت. این‌که مجلس شورای اسلامی سلب فوریت کند معنایش حذف موضوع است زیرا مراحل طی شده است.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در گزارش کمیسیون البته ضعف‌هایی وجود دارد که می‌توان در جریان بررسی جزییات پیشنهاداتی برای رفع آنها داد، اما با توجه به این‌که فصل کاری در برخی استان‌ها محدود است هرگونه تاخیر ضرر به همراه دارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی