کد خبر : 4143

ذاکر در تذکر شفاهی

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از عدم تشکیل کمیسیون مهم و کلیدی قضایی و حقوقی تاکید کرد که این کمیسیون می توانست با کمیسیون اصل ۹۰ ادغام شود که این امر باعث افزایش کارآمدی مجلس در حوزه نظارت می شد.

 سید سلمان ذاکر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی براساس ماده 44 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون قضایی و حقوقی هنوز تشکیل نشده است و باید هیات رئیسه مجلس در رابطه با این کمیسیون مهم و کلیدی کشور تصمیم گیری می کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز قوه قضائیه در مبارزه با فساد سنگ تمام گذاشته و سیاست ها و رویکردهای آن در جهت حل مشکلات کشور است و این در حالی است که هنوز کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس یازدهم تشکیل نشده است.

وی خطاب به هیات رئیسه مجلس، تصریح کرد: شما می توانستید پیشنهاد دهید که چون ماهیت کمیسیون قضایی حقوقی مهم تر از کمیسیون اصل 90 است این دو کمیسیون در هم ادغام شوند که به طور قطع باعث تقویت حوزه نظارت شده و به کارآمدی بیشتر مجلس منتهی می شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: مجلس نباید در خصوص تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی سهل انگاری می کرد کما اینکه این کمیسیون به دلایلی تعطیل است که لازم است مورد آسیب شناسی قرار گرفته و آئین نامه در این خصوص در صحن اصلاح شود.

نماینده کمیسیون اجتماعی در کمیسیون اصل 90 مجلس یادآور شد: هم اکنون برخی بی نهایت مشتاق عضویت در کمیسیون قضایی حقوقی هستند اما به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی در کشور از این مهم محروم شده و در کمیسیون های دیگر عضویت دارند و این خلاء باید توسط هیات رئیسه رفع شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی