کد خبر : 4140

دکتر قالیباف در پاسخ به تذکر نادران:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس طبق مقررات انجام شد و اقدامی خلاف آیین نامه انجام نشده است.

الیاس نادران در نشست علنی امروز (چهارشنبه 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت عیسی جعفری، در جریان بررسی طرح اصلاح تبصره 1 ماده 38 آیین نامه داخلی مجلس، در تذکری با استناد به ماده 16 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در طرح اصلاح تبصره 1 ماده 38 آیین نامه، به هیات رئیسه اختیار داده شده تا به تعدادی که بخواهد سقف کمیسیون ها را کاهش یا افزایش دهد؛ تعداد و کمیسیون های آن نیز معلوم نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیات رئیسه در گذشته با استناد به تبصره ماده 36 مصوبه ای را با 41 بند تصویب کرده تا نمایندگان را به عضویت کمیسیون های مختلف درآورد.

وی افزود: 6 نفر را به کمیسیون برنامه و بودجه آوردند که مشاغل آنها هیچ ارتباطی به کمیسیون برنامه و بودجه ندارد، در بقیه کمیسیون ها نیز همینطور است. هیات رئیسه با وجود سوگند خوردن برای رعایت بی طرفی، این 41 بند را با هدف خاص تعیین کرده تا این افراد را به عضویت کمیسیون های مختلف درآورد.

نادران اظهار کرد: اکنون هیات رئیسه با این سابقه می خواهد کف و سقف کمیسیون ها را با هر ترتیبی که خودش خواست و هر کمیسیونی که تشخیص داد، تعیین کرده و اختیاراتش را افزایش دهد.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر نادران اظهار داشت: این تذکر وارد نیست، زیرا هنگامی که فرآیند شکل گیری کمیسیون ها را شروع کردیم، آیین نامه روشن بود و دستورالعملی را در پیوست داشت که در آن دستورالعمل اگر بنا بود اصلاحی انجام شود، شعب و هیات رئیسه می توانستند این دستورالعمل را طبق مقررات اصلاح کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بر مبنای پیشنهادی که در طرح اصلاح تبصره 1 ماده 38 آیین نامه، کمیسیون مربوطه تصویب کرده که اکنون در صحن مطرح شده، موافقان و موافقان صحبت می کنند و هر تصمیمی که مجلس بخواهد اتخاذ می شود و خلاف آیین نامه اقدامی نشده است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی