کد خبر : 3461

نیک بین با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش:

نماینده مردم کاشمر در مجلس با بیان اینکه معلمی که عصرها در اسنپ کار می کند، نمی تواند مربی خوبی باشد، تصریح کرد: آیا نظارتی بر وضعیت معلمان مدارس غیرانتفاعی با دریافتی ۵۰۰ هزار تومان دارید.

جواد نیک بین  در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خرداد) مجلس شورای اسلامی درباره گزارش وزیر آموزش و پرورش درخصوص مشکلات نظام آموزشی کشور گفت: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا، در شرایط کنونی تمام معلمان از پا افتاده و به عدم رعایت قانون معترض هستند، زیرا سطح آزمون مربوط به تعیین تکلیف نیروهای نهضتی و پیش دبستانی با سایر اقشار که به دنبال استخدام هستند، تفاوت چشمگیری داشته و عدالت در آن رعایت نشده است.

نماینده مردم کاشمر با بیان اینکه چرا طرح رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق آنها اجرایی نشده، افزود: حقوق یک معلم بازنشسته از کارگر ساده نیز کمتر است. این در حالی است که در قانون تاکید شده که حقوق بازنشستگان تنها درصد از کارمندان کمتر باشد. آیا در حال حاضر حقوق معلمان بازنشسته 10 درصد از حقوق کارمندان کمتر است؟  یا 50 درصد؟

وی اظهار کرد: در حال حاضر حقوق فردی که دکتری داشته و در دانشگاه تدریس می کند با معلمی که دکتری دارد، تفاوت چشمگیری دارد.

نیک بین با بیان اینکه باید محل هزینه سود حاصل از صندوق فرهنگیان مشخص شود. ادامه داد: در صورتی که سند تحول بنیادین اجرایی می شد، مشکلات موجود در فضای مجازی به وجود نمی آمد. از آنجایی که دولت اعتقادی به اجرای سند تحول ندارد و به دنبال اجرای 2030 است، وضعیت کنونی ایجاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه معلمی که عصرها در اسنپ کار می کند، نمی تواند مربی خوبی باشد، تصریح کرد: آیا نظارتی بر وضعیت معلمان مدارس غیرانتفاعی با دریافتی 500 هزار تومان دارید.

نیک بین تعین تکلیف نیروهای حق التدریسی، نهضتی و.... را بهترین راهکار برای تامین کمبود نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: عدالت به معنای تساوی نیست و سرانه دانش آموزی باید براساس محرومیت پرداخت شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی