کد خبر : 17830

محسنی بندپی در نطق میان دستور:

نماینده مردم نوشهر در مجلس با بیان اینکه تشویق و تحریک جوانان به خروج از کشور نه تنها گناهی نابخشودنی و خیانتی آشکار به انقلاب و نظام بوده بلکه مغایر منویات رهبر معظم انقلاب است، گفت: باید به دغدغه‌ها و نگرانی‌های اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، پزشکان، پرستاران، معلمان، کارگران، بازنشستگان، کارمندان و سایر آحاد جامعه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بیشتر توجه کنیم.

محمدعلی محسنی بندپی در نشست علنی صبح امروز(چهارشنبه، 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه بر هیچ کس پنهان نیست که شرایط اقتصادی کشور بر گُرده همه آحاد جامعه سخت سنگینی کرده و آمریکا و هم پیمانان اروپایی و آسیایی اش از هیچ کوششی برای به زانو درآوردن ایران اسلامی دریغ نکرده اند، گفت: به اعتراف خودشان سخت ترین، بی رحمانه ترین و فلج کننده ترین نوع تحریم تاریخ تمدن بشری را به ایران تحمیل کرده اند که از مصادیق بارز تروریسم اقتصادی و نقض آشکار حقوق بین المللی است.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مرور تجربیات گذشته ثابت کرده که تنها راه برون رفت از وضعیت موجود، حفظ وحدت بین ارکان حاکمیت و مردم و تکیه بر امکانات و توانمندی های داخلی است نه اعتماد به دشمنی که برای رسیدن به اهداف پلید خود حتی از تحریم داروی کودکان سرطانی نیز دریغ نمی کند.

وی خطاب به رئیس جمهور ضمن تشکر از تلاش های وی و کابینه برای تأمین واکسن و پوشش گسترده واکسیناسیون کشور و سفرهای استانی و حضور گرم در بین مردم، عنوان کرد: اگر به علت های توسعه در کشورهای توسعه یافته بنگریم، سه فاکتور عملگرایی، شایسته سالاری و پاکدستی اولویت آنها بوده و بر مبنای همین تفکر شروع به جذب نخبگان کشورهای مختلف از جمله ایران کرده اند به گونه ای که امروز نه تنها آمریکا، کانادا و اروپا مرزهای خود را به سوی جوانان ما گشوده اند بلکه کشورهای چین، کره جنوبی، سنگاپور، مالزی و حتی هنگ کنگ نیز آماده ارائه فول اسکالرشیپ به جوانان ما یا هرگونه امتیاز دیگر برای جذب نخبگان است چرا که به معنای واقعی معتقد هستند که باید برای حل مشکل کشورشان راه حل علمی پیدا کنند.

محسنی بندپی همچنین خطاب به رئیسی با تأکید بر اینکه باید به شعار کابینه فراجناحی خود پایبند باشید، اظهار داشت: حلقه های خودی ها را بازتر و گسترده تر کرده و از تمام جوانان و نخبگان این سرزمین برای توسعه کشور استفاده کنید. اگر دغدغه معیشت مردم را دارید که دارید، اگر نگران ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان هستید که هستید، اگر به کاهش آسیب های اجتماعی فکر می کنید، اگر به توسعه از طریق افزایش بهره وری معتقدید، اگر به دنبال رشد واقعی اقتصادی 8 درصدی در لایحه بودجه 1401 هستید و اگر به انتقام خون سردار شهید سلیمانی فکر می کنید که می کنید، تنها راه وصول به این اهداف استفاده از همه نخبگان علمی و اقتصادی کشور است.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس همچنین خطاب به مجلس و دولت گفت: هیچ یک از ما مسئولان در هر رده و مسئولیتی که باشیم نه تنها مجاز به بدرقه جوانان و تحصیلکردگان کشور نیستیم، بلکه باید تمام عزم خود را به کار بندیم تا انگیزه های ماندگاری این جوانان افزایش پیدا کند، چرا که در شرایط سخت تحریم و اقتصاد کشور برای تحصیل این جوانان از بیت المال این مملکت هزینه شده است.

وی ادامه داد: بی تردید تشویق و تحریک جوانان به خروج از کشور نه تنها گناهی نابخشودنی و خیانتی آشکار به انقلاب و نظام است بلکه مغایر منویات رهبر معظم انقلاب است از این رو باید به دغدغه ها و نگرانی های اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، پزشکان، پرستاران، معلمان، کارگران، بازنشستگان، کارمندان و سایر آحاد جامعه در لایحه بودجه 1401 بیشتر توجه کنیم.

محسنی بندپی با اشاره به بخشی از مسائل حوزه انتخابیه ضمن تشکر از وزیر راه و معاونان وی، عنوان کرد: پروژه های عمرانی راه در غرب استان به ویژه در حوزه انتخابیه از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده و جاده های روستایی ما نیز از زیرساخت های مناسبی بهره مند نیست که نیازمند اقدامات جدی است.

این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران همچنین در تذکری خطاب به وزیر نیرو ابراز کرد: مکرر گفته ام که به دنبال کمترین بارانی، آب شرب منطقه ما کدر و آلوده می شود که نه قابل شرب بوده و نه برای سایر امورات جاری زندگی قابل استفاده است اما هنوز هیچ اقدامی برای آن نشده و سلامت مردم در معرض خطر است.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: ساماندهی نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در تمامی افرادی که در نظام تعلیم و تربیت کشور خدمت می کنند باید اولویت نخست شما باشد. اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان، همسان سازی و دائمی سازی حقوق بازنشستگان، تثبیت وضعیت شغلی خریدخدمتی ها، قراردادی ها، پیمانی ها، حق التدریسی، نهضت سوادآموزی و پیمانکاران طرح امین باید در دستور کار باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان در تذکری خطاب به اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401، گفت: علیرغم رأی مجلس به کلیات این لایحه، همه می دانیم که دارای نواقص جدی بوده و باید اصلاحات اساسی صورت گیرد. باید دقت شود که ضعف نظارت مجلس و دولت با فشار مضاعف به مردم جبران نشود. از این رو باید اصلاحات اساسی در جهت کاهش هزینه های کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از جمله دارو، نهاده های دامی و سایر نیازها صورت گیرد تا بیش از این تأمین معیشت مردم سخت نشود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی