کد خبر : 17787

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مشکلاتی که وزارت کشور در ساماندهی اتباع خارجی و مهاجران افغان دارد، گفت: وزارت کشور سیاست ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی را باید مشخص و روشن و متولی این حوزه را هر چه سریعتر معرفی کند همچنین باید به سمت ساماندهی دقیق‌تر و تعیین بودجه مناسب برای مهاجران و اتباع خارجی و البته مرزبانی حرکت کنیم.

 

جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به عدم تعیین مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور، گفت: کشور با موج فزاینده ورود اتباع افغانی روبه‌رو است، اگرچه اقدامات خوبی برای کنترل مرزها یا ساماندهی مهاجران در حال انجام است اما وزارت کشور مسئول و متولی در این حوزه ندارد و اردوگاه‌های مناسبی هم در شرق کشور نداریم گرچه در تایباد ضمن هماهنگی با سازمان های بین المللی، سازمان منابع طبیعی و استانداری دنبال احداث اردوگاه مهاجران افغان هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت کشور سیاست ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی را باید مشخص و روشن و متولی این حوزه را هر چه سریعتر معرفی کند همچنین باید به سمت ساماندهی دقیق‌تر و تعیین بودجه مناسب برای مهاجران و اتباع خارجی و البته مرزبانی حرکت کنیم.

رحیمی جهان آبادی یادآور شد: متاسفانه در بازدیدی که از نوار مرزی شرق کشور داشتیم، برخی از سربازان مرزبان غذای خودشان را در اختیار افرادی که غیرقانونی وارد مرز شدند، می‌گذارند و این نشان می‌دهد که وزارت کشور در خصوص ساماندهی اتباع خارجی ضعف های عمده و بزرگی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم تصریح کرد: ما از طریق کمیسیون امنیت ملی موضوع را با وزیر کشور در میان خواهیم گذاشت تا راهکاری برای رفع این مشکل پیدا کنیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی