کد خبر : 17668

بابایی کارنامی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ساری در مجلس با برشمردن برخی ایرادات لایحه ارائه شده بودجه ۱۴۰۱ توسط دولت گفت: بودجه سال ۱۴۰۱ بدون پشتوانه علمی و منطق اجتماعی ارائه شده است.

علی بابایی کارنامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 15 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت یاد و خاطره حاج قاسم سلیمانی به هیات رئیسه مجلس بابت شکستن قبح تحقیق و تفحص و اهرم های نظارتی که به دلیل این سیاست وزرا و مدیران ارشد دولتی وقعی برای برخی نمایندگان قائل نیستند، تذکر داد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یازدهم در تذکر به دولت، وزیر امور اقتصادی و دارایی و تیم اقتصادی گفت: بودجه سال 1401 بدون پشتوانه علمی و منطق اجتماعی ارائه شده است؛ آزادسازی نرخ ارز، بالا بردن سن بازنشستگان، افزایش معدل بازنشستگی از 2 سال به 3 سال و کاهش نرخ مزد، نمونه هایی از ایرادات این لایحه است.

وی در تذکر به وزرای نفت و کشور تصریح کرد: عدم اجرای کامل قانون ایثارگری موجب شده که کارکنان شهرداری ها و کارمندان مجموعه وزارت نفت فرآیند تبدیل وضعیت آنها به درستی انجام نشود. تا کی باید منتظر قانون گریزی باشیم؟

بابایی کارنامی اضافه کرد: به وزیر کشور به دلیل عدم پیگیری زباله سوز در شهر ساری تذکر می دهم، تا کی باید منتظر شعار وزرا باشیم؟

وی در تذکر به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: عدم جدیت در رویداد تاریخی و گردشگری جهانی 2022 در پایتخت ساری موجب گلایه مندی است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین به وزیر بهداشت بابت سوءتدبیر در اداره سازمان های مهمی مانند سازمان غذا و دارو مدیریت دانشگاه ها تذکر داد./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی