کد خبر : 17505

ذاکر در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ درصد مردم و جوانان استان آذربایجان به دلیل نبود شغل به استان های دیگر مهاجرت می کنند، گفت: کشورهای خارجی از نخبگان این استان برای کار دعوت می کند و خانواده ها نگران مهاجرت فرزندانشان هستند.

 سیدسلمان ذاکر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 8 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: سالروز شهادت سردار جهان اسلام، سردار دفاع از حیثیت و آبروی ملت را تسلیت عرض کرده و همچنین سالروز 9 دی روز خروش ملت در مقابل فتنه استکباری در دفاع از ارزش های انقلاب را نیز تبریک می گویم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روز گذشته سوالی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتم اما برخی از همکاران به بنده خرده گرفتند که زمان طرح سوال از وزیر نبود؛ برادر من شما چه می دانید 50 درصد از مردم و جوانان استان ما به دلیل شغل و کار به استان های دیگر مهاجرت می کنند و هم خودشان و خانواده شان را با زحمت مواجه می کنند و چه می دانید که چند درصد از نخبگان ما را کشورهای خارجی برای اشتغال دعوت می کنند و چقدر پدران و مادران تماس می گیرند و درخواست شان این است که برای فرزندشان کاری مهیا شود تا آن ها به خارج مهاجرت نکنند، همچنین جوانی که با هزار مصیبت و وام و قرض درس خوانده اما امروز در خانه نشسته و خجالت زده پدر و مادرش است.

ذاکر تصریح کرد: شما باید بدانید مردمی که در مناطق محروم نظیر وکیل آباد، اسلام آباد، علی آباد و ... زندگی می کنند و سرپرست خانواده هستند با چه مصیبتی نان در می آورند و اگر شوق داشتند زندگی برایشان راحت تر بود، آیا اعتراض جا نداشته و بنده به عنوان مردم نباید از درد بیکاری مردم حرف بزنم؟/

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی