کد خبر : 17471

ابوترابی در نطق میان دستور:

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس، گفت: دوای معجزه آسای ما در خصوص اصلاح ساختار نظام اداری در تمرکز زدایی است؛ امیدوارم بخشی از اختیارات را به مردم واگذار کنیم.

 ابوالفضل ابوترابی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 7 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از اقدامات امیدوار کننده ریاست قوه قضائیه، گفت: همگان می‌دانیم در تاریخ یکم بهمن ماه 1398 قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی که بین مردم به اعاده اموال نامشروع معروف شده مصوب گردید. علی رغم اینکه این قانون حدود 2 سال است برای قوه قضائیه لازم الاجرا شده اما تا کنون اجرایی نشده است.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط سخت اقتصادی پیش بینی ما به عنوان طراحان قانون اعاده اموال نامشروع این است که حدود 300 هزار میلیارد تومان به خزانه کشور باز می‌گردد و مهمتر اینکه اعتماد سلب شده مردم با بازگشت اموال مسئولین رانت خوار بازمی‌گردد.

وی خطاب به رئیس قوه قضائیه، گفت: شکایت ترک فعل که بر گردن شما است به کدام عدلیه ببریم، اگر شما تکلیف قانونی خود را اجرا کنید کسری بودجه سال جاری از محل رانت مسئولین رانت‌خوار تامین می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: قسمت دوم مباحث من به حرف حق کلیه کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بر‌می‌گردد مبنی بر مشکل معیشت و عدم انطباق حقوق با تورم، باید مواظب باشیم در تورم مارپیچ یعنی افزایش حقوق و بعد افزایش تورم قرار نگیریم، باید به سمت ایجاد عدالت در پرداخت حقوق گام برداریم، آقای رئیس جمهور! بهترین تصمیم در شرایط برای جلوگیری از قرار گرفتن در تورم مارپیچ و تحقق خوایته به حق مستمری بگیران ایجاد نظام هماهنگ پرداخت حقوق است.

ابوترابی، گفت: تمامی حقوق بگیران از تبعیض ناراضی هستند و حرف آنها این است که اگر بودجه نیست چرا برای برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها منابع وجود دارد، دولت و مجلس باید توان خود را در همسان سازی حقوق و رفع تبعیض قرار دهند.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور، افزود: مقدمات پول واحدهای کشورهای تحریمی را مطرح کنید، حداقل 25 درصد درآمد کشورهای عضو شانگهای تبدیل به پول واحدی شود تا باشگاه کشورهای تحریمی با پول واحد به سمت جنگ سایر ارزهای بین المللی بروند.

وی، ادامه داد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور با هوشمندی کشورهای همسایه را خویشان ایران دانسته‌اند لذا مقدمات عمل به این شعار با دو همسایه یعنی عراق و افغانستان به صورت کشورهای کُنفدرال آغاز کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، عنوان کرد: بر خود لازم می‌دانیم تا به صهیونیست‌ها بگویم؛ خوب می‌دانید اگر ما بخواهیم به راحتی توان تولید بمب اتم را داریم و اگر به سمت ساخت آن نمی‌رویم برای این است که در بیان شفاف رهبری جمهوری اسلامی ایرانی مبنی بر حرمت شرعی ما را از داشتن بمب اتم نهی کرده است اما اگر صهیونیست‌ها حماقت کنند و به مراکز اتمی ایران حمله نمایند باید بدانند اولا به لحاظ تعداد مراکز هسته‌ای و بومی شدن دانش هسته‌ای نمی‌توانند ما را از داشتن این دانش محروم کنند و پاسخ درخوری که در مانور پیامبر اعظم (ص) 17 بیان شد را دریافت می‌کنند.

ابوترابی، افزود: داشتن مراکز هسته‌ای و انبارهای آمونیاک در سرزمین اشغالی برای ما بهترین حالت است که ما را از داشتن بمب اتم بی‌نیاز می‌کند و همان بمب‌های اتمی و مراکز صنعتی در سرزمین صهیونیست‌ها را اگر نابود کنیم کل کشور قاصب اسرائیل از نقشه محو می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر تصمیم به ساخت بمب اتمی نداریم اما اگر به ما حمله شود به احتمال بسیار زیاد این تصمیم تغییر پیدا می‌کند، ضرب المثلی داریم که اگر کسی فریاد می‌زند ترس از حمله دارد.

وی افزود: آمریکایی ها دست از عربده کشی برداشته و به برجام بازگردند و تحریم‌ها را بردارند و زیر امضای خود نزنند، در غیر اینصورت با سرعت تمام به سمت توسعه غنی سازی وفق قانون اقدام راهبردی پیش می‌رویم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، ادامه داد: در حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون مشکلات متعددی داریم که به مردم شریف حوزه انتخابیه قول می‌دهد آنها را به منظور رفع حضورا پیگیری ‌کنم.

ابوترابی با اشاره به اینکه پرونده دو تابعیتی آقای روحانی به کجا رسید و چرا نتیجه را به مردم اعلام نمی‌کنند و اعلام نمایند که وی دوتابعیتی بوده یا خیر، گفت: به رئیس تیم مذاکره کننده هسته‌ای توصیه می‌کنم که اشتباه بزرگ آقای ظریف را تکرار ننماید و معاهده با این اهمیت را بدون مطالعه امضاء نکند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، افزود: دوای معجزه آسای ما در خصوص اصلاح ساختار نظام اداری در تمرکز زدایی است؛ امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم با طرح بسیار مهمی که در خصوص تمرکز زدایی است و تفیذ بسیاری از اختیارات به حوزه‌های انتخابیه در آن دیده شده بخشی از اختیارات را به مردم واگذار کنیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی