کد خبر : 17143

نظری خانقاه در نطق میان دستور:

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی دستگاه‌ها با تغییر عناوین قراردادها به دنبال دورزدن طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند.

سیدغنی نظری خانقاه در نشست علنی امروز (چهارشنبه 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی،در نطق میان دستور خود با سلام و درود به مردم شریف ایران و آرزوی سلامتی برای مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای و عرض ارادت خدمت ملت شریف خلخال و کوثر گفت: حضرت امام علی(ع) آستانه پذیرش حکومت فرمودند :أما و الذی فلق الحبه و برئ النسمه لو لا حضور الحاضر وقیام الحجه بوجود الناصر و ما أخذ الله علی العلماء أن لا یقاروا علی کظه الظالم و لا سغب المظلوم لألقیت حبلها علی غاربها ولسقیت آخرها بکأس أولها.

وی ادامه داد: حضرت فرمودند من حکومت را می پذیرم به شرط این که با فقر و فساد و تبعیض مبارزه کنم .حضرت علی (ع)نقش مردم را در حکومت نقش محوری می‌دانند؛ ما باید فلسفه حضورمان را خدمت به مردم ،حمایت از محرومین، اصلاح امور، جلوگیری از ایجاد فاصله طبقاتی، مبارزه بی امان با فقر و از بین بردن هرگونه زمینه رانت و رانت خواری بدانیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس خطاب به نمایندگان تاکید کرد: مردم شریف، نمایندگان ملت بزرگ ایران؛ ما در شرایط حساس اجتماعی و تاریخی قرار گرفته‌ایم .فشار اقتصادی ،تورم کمرشکن همگان را به ستوه آورده و همواره شاهد اعتراضات صنفی گوناگون در مقابل مجلس هستیم.ما باید صدای ملت باشیم ،اینجا خانه ملت است.

دیپلماسی اقتصادی و ضرورت توجه به بازارهای همسایگان ،در راس برنامه‌های وزارت امور خارجه باشد

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: دولت و مجلس با تدبیر و عمل گرایی به وظیفه خود عمل کنند و در مسیر مذاکرات عزت‌مندانه ،نتیجه محور و واقع بینانه به رفع تحریم‌ها اقدام کنند.دیپلماسی اقتصادی و ضرورت توجه به بازارهای همسایگان ،در راس برنامه‌های وزارت امور خارجه باشد.

نظری با بیان اینکه مردم به دلیل ضعف مدیریت ها و رویکردها با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، مطرح کرد: اینک وقت آن است که مسیر تبعیض، ویژه‌خواری، دامادسالاری و جناح بازی، جای خود را به پیوست‌های عدالت، شایسته‌سالاری، شفافیت در تخصیص فرصت‌ها و امکانات و اعتبارات دهد.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رتبه ۲۶ استان اردبیل در بودجه قابل قبول نیست،خاطرنشان کرد:مگر نه این است که سفرهای استانی دولت در راستای شناخت مشکلات انجام پذیرد؛ اما در نهایت تعجب و تاسف با همه سفرها و بازدید ها بودجه استان اردبیل در انتها قرار گرفته است و این مسئله مورد رضایت و تایید نمایندگان استان نیست.به عنوان نماینده مردم شریف استان اردبیل اعلام می‌کنم یا در لایحه بودجه ،دولت بودجه استان اردبیل را متناسب با بودجه صدا و سیما افزایش دهد.

وی با اشاره به افزایش 10درصدی حقوق ها، تاکید کرد:هدف از قانون بودجه حل مشکلات مردم است یا حل مشکلات جاری دولت؟ آیا هدف در بودجه پیشنهادی امسال محقق شده است؟ خبر افزایش ۱۰ درصدی حقوق در سال آینده همچون پتکی بر پیکر نحیف کارکنان و حقوق‌بگیرانِ ثابت بود؛ آیا ارائه دهندگان این پیشنهاد با دلار حقوق می گیرند و حقوق نجومی دارند؟ مگر در قانون به صراحت اشاره نشده که افزایش حقوق برمبنای تورم باشد؟ تورم ۴۰ درصد و افزایش حقوق ۱۰ درصد است.پاسخ نمایندگان و افکار عمومی چه خواهد بود؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،با اشاره به تصویب لایحه رتبه بندی معلمان،مطرح کرد: از تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان از همکاران عزیز شریف و متعهد در مجلس شورای اسلامی تشکر می کنم و از دولت خواستار افزایش اعتبارات این لایحه که باعث ایجاد رضایتمندی در بین معلمان این قشر شریف آینده‌ساز کشور هستم.

شفافیت در تصمیمات  از نان شب برای ارکان حاکمیت لازم و واجب تر است

نظری خانقاه با بیان اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت از افتخارات مجلس است ، خاطرنشان کرد: قاطبه نمایندگان از حامیان طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند، اما خبرهای تلخی از گوشه و کنار دستگاه های اجرایی و بانک‌ها به گوش می‌رسد، برخی دستگاه‌ها به دنبال تغییر عناوین قراردادها در راستای دورزدن این طرح هستند؛ شفافیت چه در آراء و چه در تصمیمات در فرآیندها، از نان شب برای ارکان حاکمیت لازم و واجب تر است. بدیهی حکمرانی صحیح از مسیر شفافیت می گذرد.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود،بیان کرد:بی توجهی مسئولین به شهرستان های خلخال و کوثر ادامه دارد و نخبگان این شهرستان که هم در سطح ملی و هم در سطح استانی، مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند. دولت جدید به این نخبگان در حوزه های مدیریتی و اجرایی توجه و اهتمام جدی کند.

نماینده خلخال و کوثر در مجلس ادامه داد: تونل الماس ،جاده کلور - درام ، پایاب سد گیوی،جاده ۱۳ کیلومتری  هشجین سرچم خلخال ،سد شهید عمران پستی در شهر هشجین، تسریع در آسفالت راه های روستایی، حل مشکل آب شرب و اینترنت روستاها و اتمام سدهای معیشتی از اهم مشکلاتی است که نیازمند اقدام جدی  در تخصیص و تامین اعتبار هستند.

نظری خانقاه تاکید کرد:از آقای میرکاظمی درخواست می‌کنم؛ نسبت به اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد برای تملک اراضی پشت سدگیوی را که در سفر اخیر ریاست جمهوری وعده داده اند ،اقدام کنند.

از دولت جدید به خصوص استاندار تقاضا دارم نگاه مهربانانه  به جنوب استان داشته باشند و از ظرفیت‌های انسانی این منطقه استفاده کنند .وزارت نیرو در خصوص تخصیص آب سدهای مطالعه شده در خلخال و کوثر به خصوص سد مجره،زاویه کرد،زرج آباد، نیاخرم و سنگ آباد تسریع داشته باشند و تکمیل سریع فاضلاب شهر خلخال و تصفیه آب گیوی را در اولویت قرار دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تاکید کرد: لازم به ذکر است که سنجش کارآمدی دولت جدید از نظر افکار عمومی در کنترل تورم، ایجاد فضای مناسب کسب و کار همچنین میزان موفقیت در حوزه بورس است که متاسفانه سرمایه اندک مردم امیدوار به آینده نابود شده است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی