کد خبر : 17137

حبیب زاده بوکانی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش و دولت هر چه سریعتر مقدمات اجرای لایحه رتبه بندی معلمان و آیین نامه اجرایی آن را فراهم کنند.

انور حبیب زاده بوکانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر خود اظهار داشت: نیروی انسانی محور توسعه است و وزارت آموزش و پرورش و معلمان، مسئول پرورش نیروی انسانی توانمند هستند و اگر در تامین معاش و مقدمات زندگی مشکل داشته باشند، نمی توانند در این مسیر به درستی حرکت کنند.

نماینده مردم بوکان در مجلس یازدهم تصریح کرد: لایحه رتبه بندی برای بهبود معیشت معلمان و در مسیر همسان سازی حقوق معلمان است و امیدواریم تصویب این لایحه بتواند به عنوان قدم موثری برای رضایتمندی معلمان باشد. وزیر آموزش و پرورش باید پیگیر تدوین آیین نامه رتبه بندی معلمان باشد تا در نیمه دوم سال 1400 و ابتدای سال 1401 عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی در تذکر دیگر خود خطاب به رئیس جمهور گفت: در آغاز فصل سرما و زمستان سخت در منطقه، هزاران شهروند بوکانی از خدمات رفاهی و گاز شهری به دلیل سکونت در اقامتگاه های غیررسمی بوکان محروم هستند و 4 سال از تصویب الحاق این اقامتگاه ها به محدوده شهری در وزارتخانه مربوطه گذشته اما هنوز به نتیجه نرسیده و موجب شده هزاران شهروند از امکانات اولیه محروم باشند و انتظار می رود هر چه سریعتر این اتفاق رخ دهد تا شهروندان بوکانی از حقوق اولیه خود برخوردار شوند./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی