کد خبر : 17125

در واکنش مجلس به اظهارات معاون سازمان امور استخدامی در صحن علنی؛

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات معاون سازمان امور استخدامی که ادعا کرد دولت اعتباری برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان در سال جاری ندارد گفت: دولت هم در صحن مجلس و هم در جلسه سران قوا متعهد شده که این لایحه را در سال جاری از ۳۱ شهریور به بعد اجرا کند.

حسین عرب اسدی معاون رئیس سازمان امور استخدامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، نسبت به تغییرات ایجاد شده در لایحه نظام رتبه بندی معلمان انتقاد کرد و گفت: تغییرات ماهوی در لایحه اعمال شده که آن را به طرح تبدیل کرده است، یعنی در 8 ماده بیش از 15 تغییر اساسی انجام شده و تلقی ما حداقل این است که این دیگر لایحه نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه بار مالی برای امسال دیده نشده و دولت برای امسال اعتبار ندارد که تامین کند، ما از ابتدای سال 1401 در حدود 25 هزار میلیارد تومان در نظر گرفتیم که در لایحه بودجه تقدیم شده است، بنابراین عدد بار مالی جدید که در پیشنهاد مطرح است، واقع بینانه نیست.

بنابر این گزارش، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سخنان نماینده دولت در دفاع از لایحه نظام رتبه بندی معلمان، گفت: ما نمی توانیم تلقی خودمان را بگوییم و این لایحه بوده و رئیس سازمان بودجه بار مالی آن را در سطح مورد نظر با بررسی در صحن قبول کرده است. حال می گویید؛ مجلس هر کاری خواسته کرده، این ظلم در حق مجلس است و این رفتار درست نیست. ما اینجا هم قانون را رعایت کرده ایم و هم از حق معلمان دفاع کرده ایم تا بعد از 10 سال قانون در مسیر درستی پیش رود و مشکلی در آن ایجاد نشود.

وی همچنین  با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه 1401 بار مالی 25 هزار میلیارد تومانی برای اجرای این لایحه در سال آینده در نظر گرفته است گفت: دولت هم در صحن مجلس و هم در جلسه سران قوا متعهد شده است که این لایحه را همچنین در سال جاری از 31 شهریور به بعد اجرا کند. 

در ادامه محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در پاسخ به نماینده دولت گفت: کسانی به عنوان نمایندگان دولت در جلسات بررسی طرح‌ها و لوایح شرکت می‌کنند نباید قوه عاقله مجلس را در بررسی‌ها زیر سوال ببرند. برادر بزرگواری که به عنوان نماینده دولت در صحن حاضر شدند طوری صحبت کردند که گویی ما این طرح را دو روزه بررسی کرده و به اینجا رسانده‌ایم.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس ادامه داد: اگر می‌بینیم این لایحه شیر بی یال و دم و اشکم نتیجه پیشنهادات مکرر شما بوده که نگذاشتید لایحه به درستی اجرا شود نه اینکه مجلس را زیر سوال ببرید و لذا از رئیس مجلس انتظار داریم به این افراد تذکر دهند، افرادی که 10 روز است که از دانشگاه به دولت با یک عنوان مدیریتی مهم تشریف فرما شده و می گویند که در مجلس اینگونه رفتار می شود. بدنه و جامعه فرهنگیان خود قضاوت کند که این چه صحبت‌هایی است که در مجلس می‌شود و خواهشمندم این بزرگواران شأن و جایگاه خود را بدانند.

قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: من در صحبت های قبلی به صحبت های ایشان اعتراض داشتم، اما انصافا اقای عرب اسدی در مدیران پیشکسوت بوده و از دانشگاه به اینجا نیامده است. /

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی