کد خبر : 17074

موسوی لارگانی با اشاره به گزارش کمیسیون برنامه درباره عملکرد بودجه سال ۱۳۹۹:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس از عدم تعیین بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای احیای رودخانه زاینده رود انتقاد کرد.

سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، درباره عملکرد بودجه سال 1399، عملکرد شش ماهه سالجاری و پیشنهادی سال 1401 شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت، در ابتدا در تذکر به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: می خواهید چه مشکلی برای اصفهان ایجاد شود تا بودجه ای برای احیای رودخانه زاینده رود قرار دهید، زاینده رود نابود شد، اما هیچ بودجه ای در لایحه بودجه 1401 برای احیای آن دیده نشده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس یازدهم درخصوص بودجه شرکت های دولتی ادامه داد: بودجه شرکت های دولتی در سال 99 بیش از 2100 میلیارد تومان بود و آنچه دولت اعلام کرده 125 شرکت در بین سال های 97 تا 99 زیان ده بوده اند.

وی تصریح کرد: متاسفانه شرکت هایی که زیان ده هستند هر سال بیشترین تسهیلات به یک تعداد از آنها اختصاص داده می شود. از سوی دیگر 6 شرکت از بین 377 شرکت در سال 1401 بیشترین تسهیلات را دریافت می کنند! و بودجه ای که به شرکت های دولتی داده می شود بیش از 96 درصد زیان ها متعلق به 5 شرکت است. از سوی دیگر 10 شرکت هستند که 95 درصد سود مربوط به آنهاست و بقیه شرکت ها 5 درصد سود دارند. امسال هم در بودجه سال 1401 علی رغم اینکه این شرکت ها زیان ده بوده اند، 35 درصد بودجه آنها را اضافه کردیم تا بتوانند زیان های خود را جبران و بدهی های خود را پرداخت کنند.

موسوی لارگانی یادآور شد: چرا باید کاری انجام دهیم که بودجه دولت و مملکت نابود شده و در اختیار شرکت های زیان ده قرار گیرد در حالی که باید بخش خصوصی واقعی را تقویت کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی