کد خبر : 16933

حسین زهی در تذکری شفاهی:

نماینده مردم خاش در مجلس بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت معلمان ضمن خدمت در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

 
اسماعیل حسین زهی  در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 17 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر اموزش و پرورش گفت: با کمبود شدید نیرو به ویژه در مناطق محروم و روستایی مواجه هستیم به طوری که حدود ۲۰ درصد مدارس استان بعد از گذشت ۷۵ روز از آغاز سال تحصیلی تعطیل هستند و بسیاری از مدارس در این مناطق با جمعیت ۶۰ نفر با یک معلم هستند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: پرچمدار معلمان ضمن خدمت، استان سیستان و بلوچستان با ۵ هزار نیرو است که امیدواریم وزارت آموزش و پرورش در تبدیل وضعیت آنها، حقوق و دستمزدها و همچنین رتبه بندی معلمان اقدام لازم را صورت دهد.

وی در تذکری خطاب به وزیر کشور افزود: در خصوص اهمال و ترک فعل در اجرای کامل آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارهای غیر رسمی مرزی مرسوم به کولبری مصوب ۱۳۹۶ هیات وزیران در مرز میرجاوه اقدام کند.

حسین زهی در تذکری خطاب به وزیر امور خارجه ادامه داد: تعلل در دیپلماسی فعال پاکستان در رفع مسائل و مشکلات تجار در گذر گاه های مرزی میرجاوه برای افزایش ارز آوری تجار در شرایط تحریم چیست؟

وی در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: علت عدم نظارت بر علمکرد بانک مرکزی در اجرای مصوب دی ماه ۱۳۹۸ هیات وزیران در خصوص پیاده سازی تعیین منشا ارز خارجی بدون انتقال ارز داخلی در سامانه به منظور برقراری تسهیلات دولت برای کولبران و پیله وران چیست؟

حسین زهی در تذکری خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علت تعلل این وزارتخانه در انجام مسئولیت مبنی بر ایجاد اشتغال پایدار و زودبازده در مناطق محروم برای ساماندهی و جایگزینی فعالیت های مرسوم به کولبری چیست؟/

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی