کد خبر : 16886

موسوی با اشاره به گزارش کمیسیون صنایع درخصوص عملکرد وزارت ارتباطات مطرح کرد

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس اظهار داشت: در تحقق اقتصاد دیجیتال و دستیابی به رقم پیش بینی شده در اسناد بالادستی ۷ درصد از پیش بینی ها عقب هستیم.

سید کاظم موسوی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 16 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، درخصوص گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تکالیف مقرر در قانون و برنامه های کلان و تعهدات مربوطه گفت: در حالی که براساس اسناد بالادستی باید سهم اقتصاد دیجیتال به 10 درصد برسد، ما تنها به 3 درصد از برنامه ها دست یافته ایم و 7 درصد از پیش بینی ها عقب هستیم.

وی افزود: در گزارش دیوان محاسبات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وضع مطلوبی گزارش نشده است. همچنین در حوزه دولت الکترونیک و ابزارهای شفافیت مطابق اسناد بالادستی، شرایط خوبی نداریم و با استانداردهای پیش بینی شده در مسیر شفافیت و دستیابی به اطلاعات فاصله زیادی داریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارتخانه مهم و تاثیرگذاری در کشور است، گفت: این وزارتخانه وظایف خود را به درستی عمل نکرده و در بحث توزیع عادلانه امکانات زیرساختی، شرایط مناسبی نداریم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: 43 درصد روستاها به ویژه در مناطق محروم استان های سیستان و بلوچستان، گلستان، اردبیل، کرمانشاه و کردستان و سایر مناطق محروم فاقد اینترنت ثابت هستند و دانش آموزان شرایط تحصیل در شبکه شاد را ندارند و لازم است این عقب ماندگی ها با توجه به اهمیت توسعه زیرساخت ها و پیشرفت های امروز تکنولوژی جبران شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی