کد خبر : 16691

شریعتی در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان بر ساماندهی حقوق و مزایای کارگران تاکید کرد و گفت: دولت از نگرانی کارگران باید بکاهد.

عفت شریعتی کوهبنانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور به فرمایشی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: ما از حاشیه‌های بی‌خاصیت و فرعیاتی که تاثیری در زندگی معنوی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و دیانتیمان ندارد باید پرهیز کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شوراتی اسلامی به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه، خود، اظهار کرد: راه کوهبنان و زرند قبل از انقلاب برای خودروهای باری بوده و از سال 1392 مسئولین برای حل مشکل و ترافیک این جاده تصمیم به احداث جاده جدید زرند و کوهبنان گرفتند که مسیر قابل توجهی راه کوتاه می‌کند. حدود 30 کیلومتر این مسیر کوتاه تر می‌شود اما متاسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفت و ما شاهد خسارت‌های سنگین مالی و جانی برای مردم منطقه هستیم لذا مسئولان مربوطه باید برای تکمیل این راه حیاتی و سرنوشت ساز اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود:  معدن سرب و روی کوهبنان، امید جوانان منطقه است و نزدیک به دو سال است که در کش و قوس مزایده بی سرانجام مانده است، وزیر صمت باید عملیاتی شدن این مهم را در دستور کار خود قرار دهد و نسبت به تقویت برنامه های اقتصادی تمام منطقه و کشور عنایت بفرماید.

شریعتی کوهبنانی در ادامه یادآور شد: ساماندهی حقوق و مزایای کارگران نکته مهم دیگر است که اقدام سریع و فوری را می‌طلبد. دولت از نگرانی کارگران باید بکاهد، از کارگران عزیز و زحمتکش تشکر دارم که در جهت افزایش تولید و استخراج از معادن علی رغم سختی‌ها و مشقت های فراوان تلاش می‌کنند و  موجب رونق تولید هستند.

وی همچنین اظهار کرد: توجه به مشکلات بی آبی و خشکسالی‌های اخیر زرند و کوهبنان مسئله مهم دیگر است، مردم از کم آبی و بی آبی رنج می‌برند و نیاز به آبرسانی شرب ثابت دارند لذا از دولت و وزیر محترم نیرو و سایر مسئولان مربوطه تقاضا می کنم نسبت به تکمیل پروژه آبرسانی زرند و کوهبنان اقدام نمایند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه خطاب به وزیر کشاورزی، گفت: وزیر مربوطه نسبت به فروش محصولات کشاورزی اعم از پسته و زعفران و غیره اقدام فوری به عمل آورد تا کشاورزان مظلوم بیش از این متضرر نشوند.

شریعتی کوهبنانی در ادامه به مسئله مهم موسسات قرآنی و تبلیغی اشاره کرد و گفت: این موسسات نیاز به حمایت همه جانبه دارند، وزارت آموزش و پرورش  باید نسبت به ساماندهی و جذب معلمان قرآنی منطقه زرند و کوهبنان که بعضا از آزمون جا مانده‌اند، اقدام لازم را بفرماید تا درخواست‌های به حق معلمان جامعه ولایی کشورمان هر چه زودتر محقق شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی