کد خبر : 16684

موسوی در نطق میان دستور:

نماینده مردم در مجلس تاکید کرد که ارز ترجیحی با روش و راهکاری غیر تورمی جایگزین شود.

سید علی موسوی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 10 آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: روز مجلس را تبریک عرض می کنم و نام و یاد عالم مجاهد و نماینده مردمی و شجاع مجلس آیت الله شهید سیدحسن مدرس را گرامی می دارم، به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهیان پیشاپیش فرارسیدن 16 آذر را تبریک عرض می کنم.

نماینده ملکان مردم در مجلس ادامه داد: در این ایام که مصادف است با نوای دلنشین بسیج وظیفه می دانم به پاسداشت سلحشوری ها و حماسه  آفرینی های بسیجیان دریا دل که از ابتدای تاسیس مدرسه عشق تحولات و اقدامات شگرفی در دفاع از دین و کشور رقم زده اند ادای احترام کرده و به حضور و عضویت در این سازمان مقدس افتخار می کنم.

وی گفت: در تحولات شمال فلات ایران برخی گمان نکنند حالا که در اثر اتفاقات تاریخی حکومتی به دست آورده اند و با رژیم های غاصب و جعلی همپیاله شده اند خللی در اراده ملت های مسلمان منطقه ایجاد کرده یا اسباب تفرقه و جدایی اقوام تاریخی را فراهم کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بدانند ترک های غیور و وفادار امت اسلام در قفقاز و آذربایجان ها شیفته جانانه نهضت خونین امام حسین(ع) و انقلاب مترقی امام خمینی(ره) هستند و به لطف الهی این ارادت تاریخی و پیوستگی میان ملت ها هر روز عمیق تر و نا گسستنی تر می شود، امروز مردم قهرمان آذربایجان با اقتدار با پیشوای عالی مسلمانان جهان مقام معظم رهبری همراه و همگام با روحانیت اصیل و انقلابی که محبوب و مرجع مردم منطقه هستند در اوج بصیرت اجتماعی و انسجام ملی هستند که آذربایجان قوی سر ایران قوی است.

موسوی بیان کرد: امروز با اراده مصمم شما دولتی بر سرکار آمده که بر اساس منطق تدبیر و ایمان به همراهی و مشارکت مردم در اداره کشور برای تعمیم و توسعه منافع ملی در میدان حضور دارند و هر وقت منافع ملی ایجاب کنند مذاکره و توافق در دستور کار قرار می گیرد. اما کشور معطل مذاکره و توافق حاصل از آن نخواهد بود، توفیقات و دستاوردهای دولت جدید در زمان اندک نظیر افزایش میزان صادرات نفت، انعقاد قراردادهای مهم تجاری با کشورهای منطقه، افزایش صادرات غیر نفتی، دسترسی کشور به بخشی از دارایی های بلوکه شده گویای این است که در شرایط تحریم می توان با طیف گسترده ای از کشورهای منطقه و جهان کار کرد.

این نماینده مجلس مطرح کرد: اکنون که به نظر می رسد شرایط کشور در آستانه تحول جدی قرار گرفته است بر همه ما فرض است با درایت و عقلانیت انقلابی و تعامل سازنده با قوای دیگر در پیش برد مطلوب به امور نمایندگی ملت ایران اقدام کنیم در این راستا و در مقطع از فصل کاری به نظر می رسد توجه ویژه به نظام بودجه ریزی کشور اعم از لزوم اصلاح ساختاری، شفافیت، اتخاذ رویکرد عدالت محوری، عملیاتی بودن، شناسایی دقیق و قابل تحقق منابع درآمدی و ضرورت پرهیز جدی از هزینه تراشی های مختلف و دست در جیب مردم کردن سرلوحه مجلس خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز لازم است تصمیمات بزرگی گرفته شود و اصلاحاتی اصولی در بخش هایی از اداره کشور ایجاد شود اما همه این تصمیمات و اصلاحات اولا باید کارشناسی شده و با اجماع حداکثری باشد و ثانیا به نفع زندگی و معیشت توده های مردم باشد. از همین تریبون به مردم عزیز اعلام می کنم که رویکرد و جهت گیری دولت دکتر رئیسی در سفر به استان ها و حضور و نظارت های مستقیم و میدانی و بست عدالت محوری در توزیع منابع عمومی کشور به ویژه نسبت به مناطق محروم و کمتر برخوردار از شاخص های تحول به نفع مردم است

عضو فراکسیون مناطق محروم در مجلس بیان کرد: ما نمایندگان انقلابی مجلس یازدهم به ویژه اعضای فراکسیون مناطق محروم و شهرهای در حال توسعه بزرگ و کوچک قاطعانه از این مشی مردمی و جهادی حمایت می کنیم، آن عده که در دوران مسئولیت خود و دوستانشان عافیت و پرستیژ را قاعده کاری کرده بودند و کشور را معطل دست و دلبازی دشمن کرده بودند الان به این سبک از مدیریت جهادی مردم خرده می گیرند

موسوی اظهار داشت: جناب آیت الله رئیسی یکی از وعده ها و دغدغه های به حق جنابعالی احیای جهاد سازندگی است، امروز با وجود همه دستاوردها و خدمات ارزنده و بی نظیر نظام متاسفانه در اثر سوء مدیریت و عملکرد خسارت بار برخی مدیران شاهد کاستی ها و محرومیت های مزمن و نهادینه شده در بخش های مختلف کشور هستیم، رشد نا متوازن شهرها و حاشیه نشینی، مشکلات زیر ساختی در آب رسانی، راه های مواصلاتی و کمبود های بهداشتی و درمانی در مناطق محروم و کم برخوردار از جمله نمونه های رنج آور هستند که نیاز مبرم کشورهای به گونه مدیریت جهادی بیش از پیش نمایان می سازد.

وی گفت: صحبت از ارز ترجیحی خسارت بار 4200 تومانی داغ تر از پیش شده در این که اختصاص این ارز به جز هدر دادن سرمایه ملی و ایجاد زمینه رانت و فساد در کشور تقریبا هیچ آثار  مثبتی بر سر سفره های مردم نداشته، شکی نیست اما جناب رئیس جمهور و همکاران در اثر سوء مدیریت دولت پیشین و بی اعتمادی جامعه نسبت به اقدامات، روش و راه کارهای غیر تورمی جایگزین مسئله شود. به هر ترتیب موفقیت دولت مردمی، تامین با ثبات و با صرفه نهاده ها و کالاهای اساسی مردم است.

این نماینده عنوان کرد: امروز مردم و افکار عمومی، حمایت قوی دولت و مجلس از نظام رتبه بندی معلمان را می طلبند این یعنی حمایت از آموزش و پروش و فرزندان ایران است. لذا ضرورت دارد از این قبیل اقدامات که مستقیم با فرهنگ، زندگی و معیشت عمومی جامعه ارتباط دارد با بهترین وجه و با کمترین نوسان منفی انجام گیرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس بیان کرد: در خصوص مطالبات مردم شریف ملکان باید بگویم از وزیر نیرو انتظار دارم نسبت به پروژه حیاتی سد منطقه دستور ویژه داشته باشد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی