کد خبر : 16583

درخشان در تذکر شفاهی:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مردم شهرهای آهوران، بنت، لاشار، بمپور و پیشین در زمینه آب شرب با مشکلات جدی مواجه هستند، تدبیر کنید این موضوع برطرف شود تا مردم در تابستان سال آینده در این خصوص مشکلی نداشته باشند.

عبدالناصر درخشان در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 7 آذرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز نیروی دریایی و تقدیر از نمایندگان در جهت تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش خطاب به نوری گفت: در اولین روز دوران وزارت هستید، تنگناها و چالش‌ها در نظام آموزش کشور را به خوبی ‌می‌شناسید، درخواست دارم به میزان تمام کاستی‌ها و بی‌توجهی‌های تاریخی به سیستم آموزشی جنوب سیستان و بلوچستان توجهی مضاعف داشته باشید.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پاداش فرهنگیان بازنشسته که سال‌ها جانثاری کرده‌اند می‌تواند خدمتی کوچک برای حل مشکلات آنها باشد.

وی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: شهرستانی که روزی افتخار میزبانی مقام معظم رهبری را داشته است با داشتن ظرفیت‌های فراوان آبی، کشاورزی، معدنی، ترانزیتی و نیروی انسانی توانمند متأسفانه مهجور مانده است.

درخشان در تذکری خطاب به وزیر کشور ادامه داد: ناامنی‌های اخیر در شهرستان ایرانشهر امان مردم را بریده است، هیچ راهی جز استقرار فرماندهی انتظامی جنوب استان سیستان و بلوچستان در ایرانشهر برای ایجاد امنیت وجود ندارد لطفاً در این خصوص نکات لازم را بررسی و اقدامات لازم را انجام دهید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: استفاده از جوانان بومی، مومن و انقلابی در بدنه نیروی انتظامی می‌تواند راهکاری مناسب برای حل مشکل ناامنی باشد.

وی در تذکری خطاب به وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: شهرستان‌های لاشار، سرباز، فنوج و راسک در شاخص‌های راه کم برخوردارترین هستند، تا چه زمانی باید این رکورد تاریخی را داشته باشیم.

درخشان خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: شما به عنوان ورزشکاری باسابقه از استعدادهای فراوان ورزشی استان سیستان و بلوچستان خبر دارید و مطلع هستید پایین‌ترین شاخص‌ها در سرانه ورزشی متعلق به جنوب این استان است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: به کلنگ‌هایی که برای احداث بیمارستان‌های شهرهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان زده شده است توجه و برنامه‌های عملیاتی برای آن اتخاذ کنید. شهر پرجمعیت پیشین یکی از کم برخوردارترین شهرهای کشور در حوزه درمان محسوب می‌شود که شرایط آن دور از تصور شما است.

وی در پایان خطاب به وزیر نیرو گفت: مردم شهرهای آهوران، بنت، لاشار، بمپور و پیشین در زمینه آب شرب با مشکلات جدی مواجه هستند، تدبیر کنید این موضوع برطرف شود تا مردم در تابستان سال آینده در این خصوص مشکلی نداشته باشند./

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی