کد خبر : 16577

جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاحاتی از طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح تبصره 1 ماده واحده این طرح با 198 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 265 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده واحده  و تبصره اصلاح شده این طرح؛

ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را به صورت قرارداد کار معین ساماندهی کند.

تبصره1: کارشناسان بیمه کشاورزی که در حال حاضر قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و حسب مورد از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی یا بانک کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (48) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند پس از گذراندن دوره های آموزشی مرتبط، بر اساس تخصص و متناسب با نیاز دستگاه های مربوطه، ظرف حداکثر دو سال به صورت قرارداد کار معین ساماندهی می گردند.

در ادامه نمایندگان به بررسی تبصره 5 ماده واحده این طرح پرداختند و آن را با 227 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 266 نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره 5 ماده واحده اصلاح شده این طرح؛

بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل اصلاح ماده (81) قانون مالیات های مستقیم مصوب  3/12/1366 با اصلاحات و الحاقات بعدی تامین می گردد.

ماده (81) قانون مالیات های مستقیم مصوب  3/12/1366 با اصلاحات والحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح شد:

«ماده 81- درآمدهای اشخاص حقیقی که حاصل از کلیه فعالیت های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری احیای مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات می باشد از پرداخت مالیات معاف است.»/

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی