کد خبر : 16245

نوروزی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم علی آباد در مجلس با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور مجوز برای صادرات توتون خودداری می‌کند، گفت: این اقدام موجب زیان کشاورزان در استان‌های شمالی شده است.

 رحمت اله نوروزی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: هنگامی که آقای مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در حال قرائت گزارش مربوط به شاخص‌های اقتصادی دولت دوازدهم، رشد تولید، میزان اشتغالزایی و آمار مربوط به بیکاری بود، برخی نمایندگان در حال شمارش آراء مربوط به دکتر فیاضی بودند این در حالی است که در جریان قرائت این گزارش باید آرامش و نظم در جلسه حاکم باشد.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان بررسی بودجه سالانه 1401 و برنامه هفتم توسعه که باید در صحن رسیدگی شود، رعایت نظم ضروری است ، افزود: در حال حاضر مسائل اقتصادی اولویت مردم بوده و 95 درصد مراجعات به نمایندگان مربوط به این موضوع است.

وی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در منطقه بنده اقتصاد کشاورزی جریان دارد اما توتون روی دست کشاورزان مانده چرا که وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه صادرات توتون نمی‌دهد. در سالی که باید موانع پیش روی تولید را حذف و از تولید حمایت کنیم چرا این اقدامات انجام می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه 70 درصد توتون کشور در استان‌های شمالی تأمین می‌شود، تصریح کرد: چرا از دادن مجوز برای صادرات توتون خودداری می‌شود، این موضوع موجب خسارت کشاورزان خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: از هیأت رئیسه می‌خواهم که هنگامی که بنده را خطاب قرار می‌دهند به این موضوع توجه کنند که من نماینده مردم علی‌آباد از استان گلستان هستم. ما حدود 25 سال است که از مازندران جدا شده‌ایم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی