کد خبر : 16243

صباغیان در اخطار قانون اساسی مطرح کرد:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور گفت: در گزارش های عملکرد دولت های گذشته باید درباره وضعیت آسیب های اجتماعی با توجه به اهمیت آنها نیز توضیحاتی داده شوند.

محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (سه شنبه 25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری به استناد بند 12 اصل 3 قانون اساسی و مواد 43 و 44 و 45 آیین نامه داخلی به گزارش "شاخص‌های اقتصادی عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم" کمیسیون اقتصادی اشاره کرد و گفت: امیدواریم چنین رویه ای برای همه دولت ها رقم بخورد تا زمان تحویل دولت، مردم و نمایندگان بدانند که با چه شاخص هایی دولت تحویل گرفته شده و با چه شاخص هایی تحویل داده شده است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: در این گزارش دولت پیرامون رشد اقتصادی 2 یا 4 درصدی و یا آمار بیکاری 20 درصدی در هنگام تحویل آن از دولت دوازدهم توضیح داده است، اما با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی و اهمیت آنها بهتر است که درچنین گزارش هایی درباره آمار اعتیاد، طلاق، تعداد زندانیان و سرقت نیز توضیحاتی ارائه دهد.

وی یادآور شد: کمیسیون اقتصادی یا سایر کمیسیون های مجلس می توانند این گزارش را تکمیل کنند و درباره وضعیت اجتماعی که می تواند در آینده بُعد نظارتی مجلس را قوی تر کند، گزارش دهند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی