کد خبر : 16053

نوری قزلجه در نطق میان دستور:

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: باید بپذیریم که تحریم ها بر اقتصاد ما اثر داشته ولو ۳۰ درصد هم باشد در طی مدت کوتاه چندماهه ارزش پول ملی بیش از ۲ برابر کاهش یافت و قدرت خرید مردم نصف شد.

غلامرضا نوری قزلجه در نشست علنی امروز ( چهارشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: در طول تاریخ و در پس قرون و در کشاکش حکومت ها و دولت ها با سلایق و علایق گوناگون، این روحانیت اصیل و مرجعیت بوده که همواره صدای ملت بوده اند و هستند و در عصر حاضر و به برکت انقلاب اسلامی ملت بزرگ و فهیم ایران ثمره و میوه مرجعیت با عنوان ولایت فقیه نمود عینی یافته، بنابراین ولایت فقیه جدای از مرجعیت نیست و جداسازی آن جفا به ولایت فقیه است.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس ادامه داد: اکنون نیز مرجعیت بیدار و مسئولیت پذیر عصر ما در کنار ولایت و امت بوده و بعنوان دغدغه مندان دین و دنیای مردم و سعادت مندی آنها همواره مصلحت امت را رهنمون و گوشزد می نمایند و شخصیت بزرگوار و کم نظیری چون حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، که حضرت امام (ره) وصیت نامه سیاسی – الهی خود را به ایشان سپردند از جمله این مراجع عظیم الشأن هستند که در امتداد قرن ها تجربه مرجعیت و روحانیت اصیل بعنوان دردآشنای دلسوز بازهم همان صدای مردم عصر خویش هستند.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اظهار داشت: وقتی قانون اساسی فاخر مان را ورق می زنیم و بر سطور پرافتخار آن می نگریم، هر یک از کلمات دریچه ای بر مناظر پرافتخار و تلاش خستگی ناپذیر ملت شریف ایران برای دستیابی به یک میثاق ملی و یک قانون اساسی مترقی با کوله باری از تجربه و آزمون هاست و یادآور جانفشانی ها و خون های ریخته شده و رشادت ها و پایمردی های بی شمار است. و افتخار می کنیم به گذشتگان خودمان بعنوان اولین ملتی که در منطقه خاورمیانه بدنبال قانون اساسی بودیم و به آن دست یافتیم و بعد از انقلاب اسلامی آن را غنی تر و قابل اتکاتر کردیم. و اکنون مسئولیت سنگین حفظ و رعایت آن را ما امروز برعهده داریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس بیان کرد: اگر بخواهیم این میثاق ملی را در یک جمله خلاصه کنیم، آزادی و حاکمیت اراده ملت بر امور جامعه خویش است. و در اینجاست که اراده ملت در مجلس متجلی می شود و به همین دلیل این مجلس در رأس امور قرار گرفته و منشاء همه قدرتها در کشور است. پس نه شخص من نماینده و نه ساختار این مجلس، بلکه تجلی اراده ملت در رأس امور است. بنابراین تصمیمات ما و قانونگذاری ما الزاماً باید در چهارچوب اراده ملت و آزادی های مدنظر ملت باشد، یا همان اصطلاح پارلمانی آن با رعایت اصول قانون اساسی باشد.

این نماینده مجلس افزود: یعنی هم شکل گیری این مجلس و هم فعالیت آن باید کاملاً مبتنی بر اراده ملت باشد. و اگر برخلاف آن عمل شود و بخواهد منشاء این اراده یعنی ملت را از آزادی هایش محدود کند، چنین تصمیماتی در محکمه ملت مردود خواهد بود.

وی تاکید کرد: بنابراین چه برای اقتصاد قانون بنویسیم چه برای جمعیت و چه برای فضای مجازی قانون بنویسیم چه برای انتخابات ها، حتماً باید روح قانون اساسی را که تجلی اراده ملت است همیشه و در همه حال مراعات کنیم.

نوری با اشاره به مسائل اقتصادی گفت:  فارغ از نگاه های سیاسی و جناحی و فارغ از گلایه هایی که در موضوع انتخابات ریاست جمهوری اخیر هست، همه باید کمک کنیم که این دولت جدید موفق شود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: بی تردید بهره گیری از نیروی انسانی شایسته و توانمند و تجربه مدیران موجود کمک شایانی به دولت خواهد نمود. و نیک می دانیم که کشور از نظر اقتصادی در شرایط حساسی قرار دارد و ضربه هایی که دولت آمریکا در سالهای اخیر به اقتصاد ایران زده اوج دشمنی با ملت ایران بوده است.

 وی گفت: رهبر انقلاب فرمودند تحریم هائی که ترامپ انجام داد جنگ اقتصادی آمریکا با ایران است و این جنگ هنوز هم ادامه دارد و اگرچه ملت و مسئولین سال هاست که مقاومت می کنند و دولت آمریکا را در رسیدن به آرزویش که قحطی در ایران است ناکام گذاشته اند اما همه باید تلاش و تدبیر کنیم که هرچه زودتر و به هر شکل و به هر نحو ممکن این فشار سنگین و ظالمانه در حوزه اقتصاد و گرانی مایحتاج ضروری مردم و تورم را از دوش مردم صبور و مقاوم ایران برداریم.

نوری اظهار داشت: باید بپذیریم که تحریم ها بر اقتصاد ما اثر داشته ولو 30 درصد هم باشد باز در حوزه اقتصاد مقدار قابل توجه و اثرگذار است. در طی مدت کوتاه چندماهه ارزش پول ملی بیش از 2 برابر کاهش یافت و قدرت خرید مردم نصف شد.

وی گفت: گرچه مسئولین، شرمنده نجابت مردم مقاوم و صبور هستند ولی قطعاً راه جبران آن، حذف ارز ترجیحی از کالاهای اساسی و افزودن بر بار فشار بر اقشار ضعیف جامعه نیست و باید از نظر کارشناسان و دلسوزان بهره جست و تصمیمات شجاعانه و جسورانه گرفت و با سیاست ورزی توأم با حکمت و حفظ اقتدار و عزت ملی و با تمام قوا در پی چاره ی اساسی بود.

این نماینده مجلس مطرح کرد: از صدا و سیما می خواهم براساس ظرفیت ایجاد شده در آئین نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی نسبت به پوشش مستقیم جلسات این کمیسیون بعنوان یک مطالبه عمومی اقدام کنند.

نماینده مردم بستان آباد اظهار داشت: ضمن تشکر از مسئولین قبلی و فعلی در کمک برای گازرسانی، برق رسانی و پروژه های راهداری و بهداشت و درمان و عمران روستائی در شهرستان بستان آباد و پیرو مطالبه حضوری از رئیس جمهور محترم، از وزیر محترم نیرو می خواهم برای رفع بحران آب شرب و صنعت در شهرستان بستان آباد نسبت به اجرای عملیات انتقال آب از سد کلقان تسریع کنند.

نوری افزود: وزیر راه و شهرسازی در جهت اتمام چهارخطه کردن مسیر پرترافیک و حادثه خیز تبریز – بستان آباد – تیکمه داش – میانه اقدامات عاجل را بعمل آورند. از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می خواهم برای تکمیل پوشش اینترنت در روستاهای شهرستان بستان آباد دستور عاجل صادر کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس گفت: از تلاش مدیران کل خدوم در استان آذربایجان شرقی بویژه از زحمات جناب آقای دکتر پورمحمدی استاندار سابق تشکر و قدردانی کرده و برای استاندار جدید آرزوی توفیق دارم. از زحمات مدیران شهرستان بستان آباد خصوصاً از دستگاههائی که توانسته اند خدمات و امکانات شاخص ارائه نموده و رتبه های خوب کسب نمایند تشکر می کنم بویژه از تلاش های ارزشمند فرماندار محترم و تشریک مساعی امام جمعه محبوب در این مسیر قدردانم و امیدوارم همه ادارات شهرستان بستان آباد در راه خدمات شایسته به مردم شریف و نجیب این منطقه از توفیقات روزافزون الهی بهره مند شوند.ان شاء الله./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی