کد خبر : 16027

خضریان طی تذکری ماده ۷۵:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کسی حق ندارد در مجلس انقلابی اختلاف بیندازد، تمام تلاش ما در مجلس این است که با وحدت مسائل اصلی مردم را دنبال کرده و تلاش می‌کنیم حاشیه‌سازی‌ها را نادیده بگیریم و به نفع مردم جلو ببریم.

 علی خضریان در جلسه علنی امروز (سه شنبه 18 آبان ماه( مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده (75) آیین‌نامه نامه داخلی مجلس طی تذکری گفت: خدا را شاکریم که در مجلسی قرار داریم که عموم این مجلس انقلابی است و دغدغه رهبر معظم انقلاب را دارد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: بعد از اعلام تخلفات در حوزه بودجه سال 1400 در یک جلسه خصوصی به رئیس مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه به صورت مستند تأکید کردم و بر اساس قولی که رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در این خصوص دادند قرار شد ساختار برای بودجه سال 1401 به گونه‌ای اصلاح شود تا چنین تخلفاتی صورت نگیرد، بنده دیگر موضوع را پیگیری نکردم.

وی تأکید کرد: این موضوع بدان معنا نیست، افرادی که در این مجلس مظلوم واقع شده‌اند در جایگاهی که بودجه در صحن علنی تصویب شده بود بعد از آن بدون هماهنگی با نمایندگان و کمیسیون تلفیق در آن دست برده شده بود و ما شاهد سکوت این افراد در خصوص اتفاقات تلخ در نوروز 1400 بودیم. امروز این افراد در جایگاه متهمان قرار گرفته اند یعنی سکوت نجیبانه نمایندگان محترم که 200نفر از آنها طی امضایی اعتراض خود را اعلام کردند اکنون متهم شده‌اند.

خضریان تصریح کرد: در حوزه ولایی بودن وظیفه همه ماست که تلاش می‌‌کنیم در این مسیر باشیم، سابقه ما در فتنه، برجام، FATF و منویات مقام معظم رهبری کاملاً مشخص است. کسانی که در ترس این حوزه‌ها همسو با جریانات بوده و یا جریان فتنه ساکت بوده و یا در آتش آن دمیده‌اند امروز نمی‌توانند صحبت از ولایی بودن کنند و امروز نمی‌توانند در این مسیر باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: فضای مجازی یکی از مسائل بسیار مهم در حال حاضر است و مقام معظم رهبری در اولین دیدار خود با نمایندگان در حوزه ورود مجلس به این فضا تأکید کردند و فرمودند که فضای مجازی رها است و خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف از این رها بودن در حال دیدن آسیب هستند و یا در حوزه اقتصاد ما از یک کارگر از یک سو مالیات دریافت می‌کنیم و از سوی دیگر  این اقتصاد در فضای مجازی رها است و نمی‌توانیم در مقابل برخی افراد که مشغول کلاهبرداری بوده و یا از این فضا تحصیل مال نامشروع می‌کنند، بایستیم.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار کرد: در مقابل این نکته مقام معظم انقلاب کسانی امروز با کلیات مدیریت و اقدام مجلس در حوزه فضای مجازی مخالفت می‌کنند که بسیار جالب است و چطور چنین دیدگاه خود را به دیدگاه رهبری انقلاب نزدیک می‌داند و چگونه دغدغه رهبری انقلاب را در این حوزه نمی‌شنود در حالی که این موضوع واضح و معلوم بوده و منظومه فکری رهبری عزیز را در همه حوز‌ه‌ها قرار است تبیین کنیم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس تأکید کرد: اگر تبیین این کلام قرار است اتفاق بیفتد حتما جریان انقلابی این مجلس و عامه نمایندگان در آن رتبه خوبی خواهند گرفت و کسی حق ندارد در این رتبه موجود در مجلس انقلابی اختلاف بیندازد. تمام تلاش ما در مجلس این است که با وحدت مسائل اصلی مردم را دنبال کرده و تلاش می‌کنیم حاشیه‌سازی‌ها را نادیده بگیریم و به نفع مردم جلو ببریم.

خضریان خطاب به ریاست جلسه گفت: از شما خواهش می‌کنم اجازه ندهید تریبون‌های مجلس برای اختلاف‌افکنی و یا تسویه حساب‌های سیاسی مورد استفاده قرار گیرد بدون آن که منافع مردم دیده شود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی