کد خبر : 15936

صالحی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم اقلید در مجلس با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد انتصابات دولت سیزدهم هیچگونه منطق و توجیه قابل قبولی ندارد، گفت: آسیب های پیرامون این انتصابات بسیار است، مانند انتصاب افراد بی تجربه در سِمت معاون وزیر در حالی که هیچگونه تجربه مدیریتی ندارند.

مسلم صالحی در نشست علنی امروز (یکشنبه 16 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از اقدام شجاعانه اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در تذکری به هیات دولت درباره با انتصابات صورت گرفته تا به امروز، گفت: طبق بررسی های به عمل آمده بیش از 50 درصد انتصابات هیچگونه منطق و توجیه قابل قبولی ندارند، آسیب های این انتصاب بسیار است، مانند انتصاب افراد بدون تجربه، چرا که شاهد بودیم در سِمت معاون وزیر افرادی منتصب شده اند که هیچگونه تجربه مدیریتی نداشته اند.

نماینده مردم اقلید در مجلس یازدهم ادامه داد: باید انتصابات دارای تجربه و تخصص اما بدون ارتباط به حوزه کاری را به این نوع انتصابات غیرقابل توجیه افزود، چرا که حتی اجازه حضور افراد باتجربه را در کنار خود نمی دهند. کشور ما در شرایطی قرار ندارد که اجازه دهیم یک معاون وزیر چندین ماه وقت صرف شناختن یک معاونت یا وزارتخانه کند.

وی از انتصاب افراد از بستگان مدیران در سطوح مختلف مدیریتی به بهانه امین بودن انتقاد کرد و گفت: این انتصابات مغایر با اصل شایسته سالاری است که جناب آقای رئیسی قول آن را به مردم داده بودند. همچنین قرار بود دولتی فراجناحی تشکیل شود که بتواند از پتانسیل های عظیم نیروی انسانی و باتجربه و متخصص کشور نهایت استفاده را کنند، اما افراد باتجربه وزارتخانه ها به دلایل واهی حذف شدند.

صالحی خطاب به وزرای دولت سیزدهم بیان کرد: اگر چه جوان گرایی خوب است، اما نه به هر قیمتی! بهتر بود در پست های حساس افراد باتجربه قرار می گرفتند، اما حتی جوانان باتجربه هم هنوز در هیچ سمتی منتصب نشده اند. هر چند کمیته انتصاباتی هم برای توجیه این انتصابات تشکیل شده که ظاهرا رزومه افراد پیشنهادی را بررسی می کنند، اما خروجی آن وضعیت اسفناک انتصابات است. از انتصاب دانشجوی اخراجی در یکی از وزارتخانه ها گرفته تا انتصابات سفارشی دیگر.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: امیدواریم با نظارت بیشتر شخص رئیس جمهور و معاون اول وی شاهد به پایان رسیدن این وضع باشیم و یکبار برای همیشه انتصابات بر پایه شایسته سالاری باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی