کد خبر : 15845

آقازاده دافساری در نطق میان دستور:

نماینده مردم رشت درمجلس تاکید کرد: امروز آنچه جامعه اسلامی را در مرحله گام دوم انقلاب با وجود همه موفقیت های موجود رنج می دهد فقدان مدیریت انقلابی و برنامه ریزی های موثر و عدم اجرای صحیح آن است، البته امید می رود در دولت آقای رئیسی این مسئله بر طرف شود.

سید علی آقازاده دافساری در نشست علنی امروز ( چهارشنبه 12 آبان ماه)ضمن تبریک ایام 13 آبان و روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در نطق میان دستور گفت: انقلاب اسلامی ما در قرن حاضر به عنوان یک معجزه الهی الهام بخش همه ملت های مسلمان و آزاده و نجات بخش همه ستم دیدگان عالم است، این انقلاب توانسته است با آگاهی بخشی موجبات وحدت مسلمان و منطقه و جهان و ترغیب مطالبه گری آنها برای دفاع از حقوق و منافع خویش را فراهم کند و منافع نامشروع نظام سلطه را به چالش بکشد که مهمترین آن مسئله فلسطین است که سرزمین آنها توسط رژیم صهیونیستی با پشتیبانی آمریکا و کشتارهای بی رحمانه غصب شده است و دفاع از ملت های مظلوم افغانستان، عراق، لبنان، سوریه و سایر کشورهای اسلامی.

نماینده رشت در مجلس اظهارداشت: بدیهی است نظام سلطه به رهبری آمریکا و لابی صهیونیستی به زعم خود از ملت ایران و ملت های مستضعف انتقام بگیرد و آنها را تحریم و بین شان اختلاف و درگیری ایجاد کند.  با این همه آنچه در این 40 سال باعث پیشرفت و موفقیت ایران اسلامی، ملت ایران بوده است توکل به خدا و روحیه ایثار و وحدت و تفکر جهادی است و هر آنچه عدم موفقیت دوری از روحیه انقلابی و عوامل نفوذی، دنیا طلبی، رانت خواری و جریان منفعت در عرصه های سیاسی و مدیریتی ما بوده است.

وی ادامه داد: امروز آنچه جامعه اسلامی را در مرحله گام دوم انقلاب باوجود همه موفقیت های موجود رنج می دهد فقدان مدیریت انقلابی و برنامه ریزی های موثر و عدم اجرای صحیح آن است، البته امید می رود در دولت آقای رئیسی این مسئله بر طرف شود.

این نماینده مجلس گفت: آنچه که باعث کم رنگ شدن نقش برنامه و برنامه ریزی در توسعه متوازن و متعادل کشور می شود عدم توجه به اصالت برنامه و نگاه سلیقه ای و دست اندازی به اعتبارات و پشتیبانی برنامه ها و در نتیجه سوء مدیریت است، که به دنبال آن انحراف از اجرای برنامه و هرج و مرج در آنها و مفاسد غیرقابل انکار و عدم نظارت و کنترل در نتیجه طولانی بودن اجرای پروژه ها تعداد فراوان پروژه های نیمه تمام و فقدان کیفیت پروژه ها و ایجاد فساد در آنها، عدم توزیع  عادلانه منابع مطابق آمایش سرزمین و در نتیجه اخلال در نظام اداری و چاق بودن دولت.

آقازاده دافساری عنوان کرد: کشور به لحاظ جغرافیایی از مزیت های فراوان انسانی، اقتصادی، فرهنگی، تاریخی برخوردار است بهره وری ازاین منابع می تواند جمهوری اسلامی ایران را در جایگاه بهتری به لحاظ توسعه و پیشرفت قرار دهد، برخی از ضعف ها برخورداری جامعه ازاین مزیت ها را به یک آرزو تبدیل کرده است که استان گیلان یکی از این مزیت های گران بها است.

وی بیان کرد: دربخش کشاورزی فقدان اجرای مکانیزه و عدم تکمیل چرخه آن تا مراحل آبیاری و تامین و توسعه کمی و کیفی تولید و نهادها و ساماندهی بازرگانی و صنایع تبدیل اقتصادی کشاورزی را برای سرانه خانوارها غیر صرفه و به همین دلیل روند تعطیلی واحد های تولیدی و مهاجرت افزایش می یابد. اجرای غیر کارشناسی ضعف مدیریت طرح های توسعه روستایی و یا طرح های هادی بنیاد مسکن رونق تولید را به شدت با چالش مواجه کرده است.

این نماینده مجلس افزود: در بخش صنعت و معدن استان گیلان چه به لحاظ مدیریت و کارکردی یک صنعت ورشکسته و فاجعه بار است از وزیر صمت انتظار می رود به صنعت و معدن به تاراج رفته گیلان توجه ویژه داشته و تکلیف 10 ها کارخانه و معدن به غارت رفته که با سوء مدیریت و دخالت مافیا و جریان منفعت از بین رفته است و هزاران کارگر را بی کار شده است با اعزام هیاتی از نظر یک مورد پیگیری قرار دهند.

وی بیان کرد: در بخش گردشگری به جهت طبیعت زیبا و 10 ها مزیت و نعمت خدادادی استان گیلان می تواند قطب گردشگری کشور باشد که ازاین فرصت به نیکی بهره برداری و سرمایه گذاری نمی شود، همچنین مشکلات فراوان دیگری در استان وجود دارد که با توجه به مرکزیت مرتبط با شهرستان های حوزه انتخابیه بنده درگیر مستقیم هستیم. راه آهن رشت-منطقه آزاد انزلی ضمن توجه به مابحث فنی و تردد مشکلات ساکنین اطراف را در نظر بگیرند.

نماینده مردم رشت در مجلس یادآور شد: به روند تخریب محیط زیست از جمله رودخانه و تالاب ها توجه شود، پسمانده شهرستان رشت که به جهت مشکلات زیست محیطی با مزاحمت برای ساکنین منطقه به مرز بحران رسیده است، ساماندهی دو رودخانه آلوده ترین شهر رشت، توجه ویژه به تکمیل و اتصال راه آهن رشت و آستارا و بنادر انزلی و مناطق آزاد، احداث کمربندی های شهر رشت واقع در طرح جامع و نجات شهر از ترافیک. ورزش استان به دلیل علاقه مندی عمومی برای ترویج ورزش های همگانی و حرفه ای ضمن بر تاکید بر پشتیبانی موثر از این گونه ورزش ها تقاضا می شود در رابطه تیم های فوتبال به ویژه تیم سفید رود رشد عنایت ویژه شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی