کد خبر : 15842

نیک‌بین در تذکری شفاهی:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر ضرورت معرفی هر چه سریعتر وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: عدم معرفی وزیر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان، خانواده‌های آنها و معلمان را دچار بلاتکلیفی کرده است.

جواد نیک بین در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 12 آبان ماه( مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت 13 آبان روز دانش‌آموز گفت: اولین توصیه‌ام را خطاب به دولت محترم برای چندمین بار عنوان می‌کنم، به فکر دانش‌آموزان کشور باشید چرا که نبود وزیر باعث سردرگمی دانش‌آموزان، والدین و معلمان در کل کشور شده است.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد، کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور محترم و محبوب ایران باید هر چه زودتر موضوع انتخاب وزیر آموزش و پرورش را در دستور کار خود قرار داده و وی را به مجلس معرفی کند.

وی خطاب به هیأت رئیسه گفت: نفوذ در کشور چند جنبه دارد، یک نفوذ نفوذی است که مصداق آن در فیلم گاندو به نمایش درآمد و مسائلی که همه مردم از آن مطلع هستند و مصادیق آن نیز در حال حاضر در زندان به سر می‌برند. یکی دیگر از مصادیق نفوذ در کشور نیز این گونه است که طرح‌های اولویت‌دار در مجلس را طرح‌های بیستم و سی‌ام قرار می‌دهند.

نیک‌بین تصریح کرد: مهمترین طرح در مجلس، طرح شفافیت بوده ولی هنوز در دستور کار قرار نگرفته است؛ همین که یک طرح اولویت‌دار در کشور را دست چندم معرفی می‌کنند خود نفوذ است. نفوذ در حمل و نقل ریلی کشور یک نمود و در مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها به نحو دیگری نمود دارد. اگر شفافیت که جزء اصلی‌ترین طرح‌های مجلس است زودتر در دستور کار قرار بگیرد قطعا بهتر خواهد شد.

نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر نماینده مردم کاشمر گفت: هیأت رئیسه بر اساس رأی و نظر نمایندگان و همچنین بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس از جمله تبصره (1) و (2) ماده (100) آیین‌نامه داخلی کار را پیش می‌برد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی