کد خبر : 15793

ویس کرمی در اخطار قانون اساسی:

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس مدیریت سلیقه ای و دیکتاتوری وزارت نیرو را عامل بروز تنش اجتماعی در کشور عنوان کرد.

مهرداد ویس کرمی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی خود با استناد به اصل سوم، گفت: مدیریت منابع آب، توزیع عادلانه آب و تولید و توزیع برق از جمله وظایف وزارت نیرو است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه وزارت نیرو در سالیان گذشته در دست جریان خاصی قرار داشته که بدون توجه به مسائل علمی و کارشناسی و براساس دیکتاتوری و سلیقه ای کشور را به سمت تنش آبی و اجتماعی برده است.

وی ادامه داد: آنچه در خوزستان، لرستان، اصفهان، کرمان و دیگر مناطق کشور مشاهده می شود، نتیجه سیاست های اشتباه گذشته وزارت نیرو است. متاسفانه هر فردی که با آن ها در استان ها مخالف بوده با بی احترامی برکنار شده است زیرا دنبال افراد حلقه به گوش بوده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: آنچه در وزارت نیرو در سالیان گذشته جریان داشته، بیشتر شبیه مافیای آب است که باعث ایجاد مشکل در حیطه آب و برق کشور شده است. متاسفانه هنوز هم همان مدیریت بیمار که از معاونت ها آغاز می شود و تا مدیرکل ها ادامه دارد در وزارت نیرو حضور دارند.

ویس کرمی گفت: لازم است وزیر نیرو نسبت به تغییر افراد مذکور اقدام کند و نسبت به جبران ظلم های گذشته برای استان هایی مانند لرستان اقدام عاجل انجام دهد.

وی افزود: متاسفانه توزیع خاموشی ها نیز با عدالت انجام نشده و ظلم علی السویه نیز درجه ای از عدالت است اما متاسفانه همین ظلم نیز عادلانه توزیع نشده و خاموشی ها در برخی جاها بیشتر بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: به زودی تحقیق و تفحص از وزارت نیرو در حیطه مدیریت منابع آب از دولت پنجم تا دوازدهم به مجلس ارائه می شود که امیدواریم نمایندگان کمک کنند عوامل این ظلم تاریخی مجازات شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی