کد خبر : 15710

نیکزاد در پاسخ به تذکر شفاهی نماینده شهرکرد:

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده شهرکرد، خواستار پیگیری موضوع تخصیص اعتبارات تبصره ۱۸لایحه بودجه مربوط به اعتبارات اختصاصی برای محرومیت زدایی مناطق محروم از جانب کمیسیون برنامه و بودجه شد.

 احمد راستینه هفشجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 9 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: چرا بندهای مربوط به بودجه محرومیت زدایی و رفع محرومیت ها هنوز به استان ها ابلاغ نشده است.

نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبارات اشتغال زایی ارزان از تبصره 18 که به دنبال کاهش بیکاری در استان های کمتر برخوردار بود هنوز ابلاغ نشده است.

وی خطاب به وزارت نیرو، گفت: چرا این وزارتخانه برای حل بحران آب در کشور طرح تحولی ارائه نمی دهد، بحران آب لزوم نگاه فرا استانی را ضروری کرده است اما متاسفم با گذشت یک سال از درخواست تحقیق و تفحص در رابطه با انتقال آب با وجود اعلام وصول هیات رئیسه مجلس هنوز کمیسیون تخصصی در این رابطه اقدامی انجام نداده است.

راستینه  اضافه کرد: در اخبار همه دیدیم که چشمه کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری خشک شد و اگر زاینده رود قرار است احیا شود یکی از سرچشمه های اصلی آن کوهرنگ به شمار می آید.

وی تصریح کرد: حرکت در گسل ها خطرناک است و هر طرحی باید حافظ منافع و امنیت مردم برای سالیان متمادی باشد. همه طرح ها باید حداقل تاثیر در جغرافیا و اکوسیستم منطقه را داشته باشند و بدون تاثیرپذیری از لابی پر قدرت و مافیا باشد.

نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای احیای زاینده رود طرح داریم اما من تعجب می کنم که چرا همکاران عزیز و انقلابی ام در مجلس بر گسل های اجتماعی دامن می زنند.

وی افزود: طرح قانونی با مصوبه دو دولت و 80 درصد پیشرفت فیزیکی را مرتب غیر قانونی می خوانند و طرحی دیگر را که دردی از کشاورزان درمان نمی کند و مجوزهای زیست محیطی را نیز ندارد، طرح موضوع می کنند.

راستینه در تذکر پایانی خود تعلل دولت در معرفی استانداران را خسارت بار خواند وگفت: نباید کار امروز را به فردا موکول کنیم.

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر نماینده مردم شهرکرد، گفت: از کمیسیون برنامه و بودجه می خواهیم که موضوع تخصیص اعتبارات مربوط به محرومیت زدایی در تبصره 18 لایحه بودجه دنبال شود تا این اقدام انقلابی مجلس یازدهم روی زمین نماند. زمانی که این مصوبه به تصویب مجلس رسید بسیاری در مناطق محروم منتظر بودند که اتفاقی در این مناطق رخ دهد لذا انتظار داریم با پیگیری این موضوع دنبال شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی