کد خبر : 15697

سلیمی در نطق میان دستور:

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: به حاشیه سازان و اتاق تخریب دولت و مجلس هشدار می دهم امروز این مجلس به هیچ وجه اسیر حاشیه ها نخواهد شد، مجلس در مسیری که پیش گرفته است با قدرت و قدم های استوار پیش خواهد رفت.

 
علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز ( یکشنبه 9 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: یاد اسوه نوجوانان شهید عزیز، حسین فهمیده را گرامی می دارم امروز نگاه به جوانان به عنوان یک راهبرد باید در صدر سیاست ها قرار بگیرد، جوان شورآفرین و امیدزا است، آنان را به جد باور کنیم باید عینک نگاه به جوانان تغییر پیدا کند، در آستانه 13آبان قرار داریم روز ملی مبارزه با استکبار و روز دانش آموزش، مقابله با استکبار یک استراتژیک است نه تاکتیک.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس ادامه داد: انقلابیون پشیمان شده نه آن روز عمق این معنا را درک کردند و نه امروز تحلیل درستی از مقابله با استکبار دارند، مذاکره برای مذاکره سرابی است که بدون تردید جز رنج نتیجه ای نخواهد داشت این سراب نه تشنه ای را سیراب و نه طالب غنیمتی را بهره مند خواهد ساخت.

وی بیان کرد: تحریم جدید در آستانه مذاکره جز زیاده خواهی طرف چه معنایی خواهد داشت، اساس سیاست کشور در این راستا به صراحت بیان شده است این طرف مقابل است که باید تمام تحریم ها را بردارد و تضمین جدی در این راستا داشته باشد.

این نماینده مجلس گفت: رتبه بندی معلمان به صراحت در سند تحول بنیادین مورد اشاره واقع شده است در برنامه ششم نیز این مهم مورد تاکید قرار گرفته نکته آن است نباید این خواسته فروکاسته شود.

سلیمی افزود: اهمیت توجه جدی به بازار سرمایه و مدیریت بازار بورس و اخذ تصمیمات لازم برای حفظ اعتماد مردم از یک سو و دارایی مردم از سوی دیگر بر کسی پوشیده نیست، ذوب شدن و تبخیر ثروت مردم غیرقابل تحمل است، امید است دولت تمهید عاجل در این راستا بیاندیشند.

وی اظهار داشت: سفرهای آقای رئیس جمهور نشان داد ایشان رئیس جمهور پشت میز نشین نیست، حضور میدانی و گفت و گوی مستقیم با مردم به خصوص قشر فقیر و کسانی که صدای آنها به جایی نمی رسد موجی از امید را در مردم زنده کرده است این نقطه امید باید تقویت شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: ریاست قوه قضاییه نیز رویکرد مناسبی در این حوزه داشته اند، دولت اعتمادسوز قبل تبدیل به خادمین اعتمادساز شده است شعاع این دایره باید گسترده شود، شعار مقابله با تعارض منافع هرچند بسیار شیرین است اما عمل به آن زمانی که خود بر مصدر قرار می گیری بسیار سخت است، مبادا خدایی نکرده در میدان عمل نتوانیم این آرمان را عملیاتی سازیم.

سلیمی گفت: ضمن تشکر از رویکرد جدید قوه قضایی، امید است در راستای محاکمه کسانی که باعث رنج مضاعف امروز مردم شدند هرچه سریع تر ورود پیدا کنند واقعا کسانی که نرخ تورم را به بالای 40 درصد رسانده اند، آنها که فاصله طبقاتی را به بالاترین حد آن در 8 سال گذشته رسانده اند نباید در حاشیه امن قرار گیرند.

وی اظهار داشت: تفاوت دو نوع نگاه و دو نوع مدیریت، مدیریت اشرافی و مدیریت جهادی در فتنه بنزینی 98 و 1400 روشن شد هر دو فتنه بود، لکن یک مدیر نگاه به چهره  هشتاد میلیون کرد و با ریشخند اعلام کرد خود صبح جمعه متوجه شده است، کشور را به آشوب کشید و موجب کشته شدن 100 ها نفر شد، مدیر دیگر خود به میدان آمد و با حضور میدانی این فتنه را مدیریت کرد، از رسانه ها به خصوص صدا و سیما به خاطر اطلاع رسانی به موقع و مدیریت فضا و جلوگیری از جولان رسانه های معاند تشکر می کنم.

سلیمی عنوان کرد: اصلاح نظام پولی و بانکی و تغییر ریل بانک ها از بنگاه داری از یک سو و عملیات بانکی ربوی از سوی دیگر امری ضروری است. تعلل در اصلاح این روند موجب شعله ور شدن آتشی است که هیمنه ملک و ملت را به خاکستر تبدیل خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: به حاشیه سازان و اتاق تخریب دولت و مجلس هشدار می دهم امروز این مجلس به هیچ وجه اسیر حاشیه ها نخواهد شد مجلس در مسیری که پیش گرفته است با قدرت و قدم های استوار پیش خواهد رفت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی