کد خبر : 15428

نخعی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم نهبندان در مجلس در تذکری به وزیر کشور در خصوص عدم پرداخت عایدات سوخت مرزنشینان شعاع ۲۰ کیلومتر تأکید کرد که مرکزنشینان باید مرزنشینان که نقش مهمی در برقراری امنیت دارند را دریابند.

مصطفی نخعی در جلسه علنی امروز(سه شنبه، 27 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر کشور در خصوص عدم پرداخت عایدات سوخت مرزنشینان شعاع 20 کیلومتر گفت: متأسفانه در سال جاری عایدات سوخت‌نشینان در این محدوده پرداخت نشده است در حالی که به واسطه شرایط کرونا، خشکسالی‌های بی‌سابقه، تورم و گرانی وحشتناک، آنها در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و معیشتی قرار دارند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس ادامه داد: آقایان مرکزنشین باید مرزنشینان را دریابند که بخش زیادی از امنیت را مدیون حضور آنها هستند و درست نیست در شرایطی که به حمایت نیاز دارند از حداقل حق قانونی خود نیز بهره‌مند نشوند.

وی در ادامه از رئیس جمهور خواست تا افزایش شعاع برخورداری 20 کیلومتر به 50 کیلومتر که در سفر به این استان مصوب شده بود را هر چه زودتر اجرایی وعملیاتی کند.

نخعی در تذکر به وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: نحوه بومی‌گزینی دانشگاه فرهنگیان برخلاف مصوبه سال گذشته مجلس و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بوم را استان تعریف کردند که این مشکلات زیادی را برای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به وجود آورده است.

وی تأکید کرد: متأسفانه با این تصمیم اشتباه تعداد زیادی از دانش‌آموزان شایسته این مناطق در رقابتی ناعادلانه و نابرابر امکان قبول شدن پیدا نکردند و این ظلم آشکار در حق این مناطق و دانش آموزان مستعد آنها بود که قطعا استمرار آن باعث به مخاطره انداختن آینده مناطق محروم و کمتر توسعه یافته خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان  کرد: ما به هر نقطه از حوزه انتخابیه اعم از روستاها، شهرها و عشایر می‌رویم یکی از دغدغه‌های جدی مردم کمبود آرد است چرا که سهمیه‌های تعیین شده برای آنها کم بوده و تناسبی با نیاز واقعی مردم ندارد و در کنار آن مدیریت و نظارت ضعیف هم باعث ظهور مشکلاتی برای مردم شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی