کد خبر : 15247

قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده مهریز و بافق:

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درخصوص لزوم صحبت کردن موافق و مخالف گزارش تفریغ بودجه در زمان ارائه آن در صحن علنی گفت: در آیین نامه داخلی مجلس آمده است که در زمان قرائت گزارش تفریغ بودجه هیچگونه مخالف و موافقی صحبت نمی کنند.

محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 21 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس مجلس گفت: روز گذشته گزارش تفریغ بودجه سال 99 توسط رئیس دیوان محاسبات قرائت شد، اما اجازه داده نشد که نمایندگان موافق و مخالف درخصوص این گزارش اظهارنظر کنند.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بنا بر این بود که تنها گزارش قرائت شود، این گزارش را از طریق تلویزیون پخش می کردید، لذا لازم بود درخصوص این گزارش موافق و مخالف صحبت کنند.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: ماده 219 قانون آیین نامه داخلی مجلس در رابطه با گزارش تفریغ بودجه است که در این خصوص رئیس دیوان محاسبات یک ساعت زمان دارد که گزارش را در جلسه قرائت کند، لذا در آیین نامه نیامده است که مخالف و موافق صحبت کنند.

وی ادامه داد: بعد از قرائت، این گزارش باید به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارجاع شود و این کمیسیون 3 ماه زمان دارد که آن را بررسی کرده و به صحن ارائه کند. البته کمیسیون های فرعی که برخی موضوعات به آنها مربوط می شود نیز یک ماه زمان دارند که گزارش بررسی های خود را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارائه کنند تا در صحن بررسی شود.

رئیس قوه مقننه کشور خاطرنشان کرد: بنابراین آنچه در آیین نامه داخلی مجلس آمده است، بر این موضوع تاکید دارد که در زمان قرائت گزارش تفریغ بودجه هیچگونه مخالف و موافقی صحبت نمی کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی