کد خبر : 14301

کوچکی نژاد در تذکر شفاهی:

نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از تاخیر دستگاه های نظارتی پیرامون بررسی موضوع حادثه کلینیک سینامهر گفت: چرا باید گزارش این حادثه به رغم کشته شدن ۱۹ نفر بعد از ۴۷۰ روز در مجلس ارائه شود؟

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصول 76 و 84 قانون اساسی و ماده 21 آیین نامه داخلی مجلس ضمن تشکر از کمیسیون بهداشت و درمان برای ارائه گزارش در مورد دلایل بروز حادثه کلینیک سینامهر گفت: این گزارش خوبی بود، اما 470 روز از زمان بروز این حادثه که در آن 19 نفر کشته شدند، گذشته است. آیا باید امروز به این گزارش پرداخته شود؟

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: قطعاً دستگاه هایی که باید این موضوع را پیگیری می کردند، از جمله مجلس، براساس آیین نامه داخلی و ضروریات، هیات رئیسه می تواند تشخیص دهد که کدام یک از گزارش ها باید با سرعت بیشتری در مجلس ارائه شود، ضمن اینکه باید به این مهم نیز توجه شود که دستگاه هایی که باید به این موضوع ورود پیدا می کردند، از جمله دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی همچون وزارت بهداشت، آیا به این موضوع به طور جدی ورود کرده اند؟

وی افزود: اگر شیوه نظارت ها به این صورت باشد، به طوری که این گزارش بعد از یک سال و اندی ارائه شده و گزارش حوادث کنونی نیز دو سال دیگر ارائه شود، در طول یک دوره از مجلس تنها دو گزارش از نظارت ها بر این گونه حوادث ارائه می شود. بنابراین انتظار می رود این موضوعاتی که دارای حساسیت بیشتری هستند، کما اینکه در حادثه آتش سوزی کلینیک سینامهر 19 انسان سوختند، باید با سرعت بیشتری بررسی و گزارش آن در مجلس ارائه شود.

کوچکی نژاد پیرامون حوزه ارتباطات تاکید کرد: مردم از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه و حوزه ارتباطات عاصی شده اند و مشکلاتی در این رابطه در زندگی آنها ایجاد شده که می طلبد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به سرعت آن را حل کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی