کد خبر : 14144

امیرآبادی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: حق الزحمه ناظران انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخت نشده است.

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 14 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برعهده مجلس بود از این رو هیات بخش ها و استان ها و شهرستان‌ها افرادی را به عنوان ناظر بر صندوق های اخذ رأی تعیین کردند.

وی ادامه داد: وزارت کشور حق الزحمه هیات های اجرایی و شورای نگهبان نیز حق الزحمه هیات نظارت شورای نگهبان را پرداخت کردند اما متاسفانه هیات مرکزی انتخابات، حق الزحمه ناظران انتخابات شوراهای شهر و روستا را پرداخت نکرده است در همین راستا نمایندگان در شهرستان ها و حوزه های انتخابیه تحت فشار آن ها بوده و با تماس مکرر آن ها روبه رو هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به دکترقالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از شما درخواست دارم دستور فرمایید حق الزحمه ای که قرار بود وزارت کشور از محل  60 میلیارد تومان پیش بینی شده در بودجه برای برگزاری انتخابات پرداخت کند. همچنین به وزیر کشور و هیات مرکزی انتخابات تذکر داده شود تا این مهم انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: این موضوع در حال پیگیری بوده و دوستان ما در هیات نظارت و اجرایی نیز نسبت به آن مطلع هستند همچنین وزارت کشور نیز در حال پیگیری موضوع بوده و پیش بینی اعتبارات انجام شده است و سازمان برنامه و بودجه باید با اولویت این اعتبار را واگذار کند، ما نیز پیگیر خواهیم بود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی