کد خبر : 13877

رئیس مجلس در پاسخ به نماینده شاهین دژ و تکاب:

رئیس مجلس در پاسخ به تذکری گفت: وزرای پیشنهادی به سوالات مطرح شده پاسخ دهند و درباره برنامه های خود صحبت کنند.

 حسن همتی در نشست علنی امروز( چهارشنبه 3 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری بیان کرد: تعدادی از وزرای پیشنهادی در برنامه های خود به جزییات نمی پردازند و به شکل کلی مطالبی را بیان می کنند که قابل قبول نیست، در حالی که انتظار می رود راه حل ها مورد قبول با زمانبندی عقلایی ارائه شود، اما در برنامه های وزرای پیشنهادی زمانبندی وجود ندارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مردم مشکلات را با پوست و گوشت و استخوان خود احساس می کنند گفت: وظیفه ما تکرار مشکلات و نمک پاشیدن به زخم مردم نیست، وظیفه ما رسیدگی به مشکلات مردم است.

وی اظهار داشت: در جریان بررسی صلاحیت وزرا، موافقان و مخالفان صرفا به مسائل جزیی و منطقه ای می پردازند در حالی که وقت مجلس برای همه مردم است و ما در مقابل مردم و خدا مسئول هستیم. موفقیت مجلس و دولت به یکدیگر گره خورده است  و در حالی که مشغول بررسی صلاحیت ها هستیم برخی مسئولان اجرایی چراغ خاموش در حوزه صنایع و معادن اقداماتی انجام می دهند.

همتی ادامه داد: قیمت ها ساعتی بالا می رود و بر مردم فشار بسیاری وارد می شود، نیاز به مبارزه جدی با فساد، رانت و کنار گذاشتن مدیران نالایق و تمرکر زدایی هستیم که باید اولویت دولت و مجلس باشد، با ادامه سیاست های غیر منطقی همچنان شهرهای بزرگ مورد توجه قرار می گیرند و شهرها و روستاهای کوچک از امکانات اولیه راه، بهداشت، گازکشی و اینترنت برخورار نمی شوند.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: وزرای پیشنهادی به سوالات مطرح شده پاسخ دهند و درباره برنامه های خود صحبت کنند./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی